Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Американські експерти назвали три варіанти вторгнення Росії в Україну (мапи)

Американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor опублікувала звіт із трьома варіантами можливого вторгнення Росії в Україну. Експерти із США також оприлюднили мапи можливих операцій РФ.

Про це пише видання «Апостроф».

У звіті йдеться про те, що якщо Росія піде на більш масштабне військове вторгнення в Україну, у неї можуть бути три варіанти дій, однак, швидше за все, Москва не піде на жоден з названих варіантів.

Відповідно до першого з варіантів, Росія може спробувати пробити сухопутний коридор в Крим. «У такому разі, – підкреслюють у Stratfor, – ми припускаємо, що розробники плану наступу зроблять фронт досить широким для того, щоб забезпечити Крим водопостачанням Дніпра. Виходить, що рубіж оборони буде проходити по річці. Це дозволить встановити сухопутний міст з півостровом, а також виключити подальшу ізоляцію Криму».

За підрахунками аналітиків компанії, Росії доведеться просунутися вглиб України на 400 км і взяти під контроль територію площею 46,620 кв км. При цьому потрібно буде ще побудувати нові оборонні рубежі загальною довжиною 450 км, а також взяти під контроль 2 млн місцевих жителів. «Для виконання подібної задачі в існуючих умовах Росії буде потрібно від 24 до 36 тис. військовослужбовців і від 6 до 14 днів. Щоб утримувати оборону над захопленими територіями, враховуючи можливість допомоги Києву з боку НАТО, РФ доведеться вислати туди від 40 до 55 тис. військовослужбовців», – йдеться в документі.

Американські експерти назвали три варіанти вторгнення Росії в Україну (мапи)


Другий варіант агресії Росії – спроба відрізати Україну від Чорного моря. «Це дозволить РФ не тільки пробити коридор до Криму, але і встановити сполучення з Придністров′ям. Україна виявиться відрізаною від Чорного моря, а Росія захистить свої інтереси в регіоні на роки вперед. Що стосується цифр, то Москві фактично доведеться подвоїти всі показники, необхідні для «сухопутного моста» у Криму: від 40 до 60 тис. військовослужбовців для просування вглиб України на 645 км і захоплення території площею в 103,600 кв км. Це займе від 23 до 28 днів. Для оборони території буде потрібно від 80 до 112 тис. військових. А для контролю над місцевим населенням чисельністю 6 млн осіб – від 13,2 до 120 тис. солдатів. При цьому не варто забувати і про складнощі в перетині великої річки (Дніпра. – ред.)», – йдеться в документі Stratfor.

Американські експерти назвали три варіанти вторгнення Росії в Україну (мапи)


Третій сценарій можливої атаки – захоплення лівобережної частини України до Дніпра. При цьому річка може бути використана як оборонний рубіж. «Дніпро – дуже широка річка в більшості місць. Уздовж її русла небагато місць для переправи, а значить, ці точки можна контролювати. Це найбільш розумний варіант для Росії, якщо вона хоче піти в наступ і підготувати хороший оборонний рубіж», – наголошується в документі.

Американські експерти назвали три варіанти вторгнення Росії в Україну (мапи)


Згідно з висновком аналітиків, щоб здійснити таку операцію, буде потрібно дуже багато сил і коштів. «РФ доведеться захопити територію площею в 222,740 кв км. Для цього потрібно просунутися вглиб України на 402 км, що вимагає участі від 91 до 135 тис. військовослужбовців. Оскільки річка – хороший оборонний рубіж, для захисту захопленій території буде потрібно приблизно така сама сила, як і для нападу. Разом з тим, для встановлення контролю над 13 млн місцевого населення доведеться задіяти від 28 до 260 тис. осіб. З урахуванням того, що в сухопутних військах РФ служить близько 280 тис. військових, подібна операція потребує залучення значної частини російської армії, а в разі запеклого опору місцевого населення – навіть залучення всього складу сухопутних військ може не вистачити. Одним з позитивних моментів операції є час її проведення: на це потрібно всього 11-14 днів. З іншого боку, така операція потребує масштабної мобілізації, що неможливо буде не помітити, і про що завчасно дізнаються Європа і США», – наголошується в документі.

У той же час, у Stratfor наголошують, що жоден з варіантів не є виграшним для Росії, тому на них вона може й не піти.

4

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1