Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Артюшенко хоче здати запорізького Леніна в АТО

Артюшенко хоче здати запорізького Леніна в АТОНародний депутат України Ігор Артюшенко пропонує перейменувати проспект Леніна в проспект Соборний. Про це, як повідомляє кореспондент порталу Запоріжжя.depo.ua парламентар розповів в інтерв′ю місцевим ЗМІ.

За словами Артюшенка, він буде пропонувати, як один з варіантів, перейменувати проспект Леніна в проспект Соборний.

Мовляв і назва гарна, і історію вшануємо, і закон виконаємо.

Нагадаємо, що 9 квітня Верховна Рада України прийняла пакет законів про засудження комунізму. Цей документ передбачає перейменування населених пунктів і вулиць, назви яких пов′язані з радянською епохою.

Тож, головний проспект Запоріжжя очолює список запорізьких вулиць, назви яких потрібно змінити.

Окрім проспекту, найближчим часом може оновитись й площа імені Леніна, що ДніпроГЕСу. Наразі там красується бронзовий Ільїч. Проте нардеп Артюшенко пропонує побудувати там собор. Який стане логічним завершенням вулиці Соборної.

А самого «вождя», оскільки він виготовлений із чистої бронзи, пропонує здати, а виручені кошти - близько 9 млн грн - віддати на АТО.

Очікувати змін запоріжцям слід протягом півроку.

Окрім того, в Запоріжжі можуть зміни назву близько 15 вулиць. Більша частина з них розташована у Жовтневому та Ленінському районах. Проте це лише попередні розрахунки.

Нагадаємо, що запорізький проспект ім Леніна - найдовший у Європі. Його довжина складає понад 10 км. Головна вулиця міста проходить вздовж чотирьох районів (Комунарський, Орджонікідзевський, Жовтневий та Ленінський).

У січні цього року проспект відзначив 63 День народження. Проте ідея об′єднати декілька вулиць у єдиний проспект виникла ще у 1949 році. До того, нинішній проспект, складався з кількох вулиць, які також свого часу міняли назви (Почтова, Столбова, Велика, Головна, Верхня, Поліцейська, Соборна, Карла Лібкнехта, Адольфа Гітлера).

Наприкінці 90-х років у Запорожжі, у старій частині міста (район ринку Анголенко) вирішили встановити історичну справедливість і відбудувати Свято-Покровський Собор (причому на тому ж місці, на якому він знаходився колись). Тоді ж виникла ідея повернути і історичну назву вулицям.

Сьогодні, на багатьох будинках, розташованих у Жовтневому районі, є таблички на яких поряд з сучасною назвою вулиці зазначена й історична.

Джерело
4

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1