завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Село Темирівка Цикл ”Незабутнє“.

Село Темирівка  Цикл ”Незабутнє“.”…Ходімо в селище, там люде,
А там, де люде, добре буде…“
Т.Г.Шевченко

Село Темирівка на Гуляйпіллі - чимале село, у ньому понад півтори тисячі люду, це вдвічі менше аніж в Успенівці, але у стільки ж перевищує - Пурхівку.
Темирівка, як, власне, і Успенівка - уникли радянського перейменувального безродства на якихось нових Ново-Іванівок, Ново-Григорівок, Ново-Миколаївок (спершу так і писали - через дефіс). Оце зараз подумалося: добре, що московсько-радянські вожді чубилися
Детальніше

ЮРІЙ ІЛЛЄНКО

ЮРІЙ ІЛЛЄНКО
Видатний український кінооператор, кінорежисер та сценарист.
Найвідомішими кінороботами митця є "Тіні забутих предків", "Криниця для спраглих", "Молитва за гетьмана Мазепу", "Білий птах з чорною ознакою", "Легенда про княгиню Ольгу"...
Надзвичайною проникливістю вирізняються висловлювання митця:
Чи є щось правдивіше за Правду?
Є.
Неправда.
Бо Неправда пильнує, аби бути переконливою, а Правді байдуже до того, яке вона справляє враження на користувача. Тому
Детальніше

ПАРУБОЦТВО (Пурхівський літопис)

ПАРУБОЦТВО    (Пурхівський літопис)
Ранок - для ясної гадки,
Миска борщу - ув обід,
Вечір - час тихої згадки,
Ніч - щоб приснився цей згід.
Про пурхівських парубків я оповім на досить чималому часовому обширі (скільки знаю та пам’ятаю), а також згадаю про одну, мабуть, рідкісну подію.
У 1959 році (ця точка відліку визначена часом переїзду нашої родини у село - із Темирівки і, відповідно, початком пізнання Пурхівки)
Детальніше

ЩО ПОБАЧИЛИ І ПОДУМАЛИ ОЧІ

ЩО ПОБАЧИЛИ І ПОДУМАЛИ ОЧІ
У місті Бердянську на перехресті вулиці Італійської з проспектом Центральним можна угледіти цікавий дотепний напис на кшталт - «лавка у дворі є найдавнішою соцмережею.
Але маю припущення-підозру про те, що найдревнішим Фейсбуком-ОК-Інстаграмом-Телеграмом-Твіттером-… були таки - Посиденьки на Призьбі під Стріхою Української Хати.
Я сам понад півстоліття тому, це 1950-ті, 1960-ті незабутні роки, був активним учасником цієї мережі і бачив, і ніколи не забуду посиденьки на призьбах
Детальніше

18 травня ― День пам’яті жертв депортації кримсько-татарського народу.

18 травня ― День пам’яті жертв депортації кримсько-татарського народу.
Серія ”Про поразки «Побєди»“.
.
У теперішній час - прямо фантастичних можливостей доступу до інформації - немає особливої потреби висвітлювати ту чи іншу тему у черговому переказному форматі, а доцільнішим є підійти до проблеми у тому чи іншому варіанті асоціативностей: і за змістом, і за формою.
Отже, Друга світова війна вирізнялася від усіх попередніх людопобоїщ не лише масштабами залучення людей, заліза тощо і, відповідно, стратою життів… вона була ”покликана“ перемогти-знищити
Детальніше

Без назви

Без назви
Сиріч у травні трапилося не дуже гарне сусідування, а то й співпадання-накладання свят, шанувань - з пам’ятанням про трагедії.
Наприклад, на 9 травня - на окремішний від решти цивілізованого світу, окремішний і в даті і в сутності, тобто не як День пам’яті та примирення - 8 травня , а як (дуже м’яко кажучи) ”радянський День Перемоги“, так ось на цей день заполітизованого горя припав і День матері - Материнська неділя.
А тепер приклад - взагалі важко уявимого сусідства: 15 травня
Детальніше

СОКИРНА ПЕРЕСТОРОГА

СОКИРНА ПЕРЕСТОРОГА
Серія ”Про поразку «Побєди»“
.
Одного разу дивився по телебаченню спогади очевидців про життя в окупованій гітлерівцями столиці України - місті Києві.
Мова велася про те, що не всі змогли евакуюватися на схід. Московсько-радянський режим вивіз те, що вспів і що було украй треба. Оскільки ті, які залишилися під окупацію, автоматично вважалися зрадниками, то їм відступальниками було полишено продовольчі пустоти, а німцям… висаджений у повітря Хрещатик - вже за присутності окупанта.
Так
Детальніше

ЕНГАРМОНІЗМ ПЕРЕМОГИ

ЕНГАРМОНІЗМ ПЕРЕМОГИ
Серія ”Про поразку "Побєди"“
.
Про війну-вовка - промовка,
а вовк-війна - в хату заліз.
.
Я, маючи колись необережність стати військовим (мова йде не про строкову службу), дивувався (не зовні, а всередині, тобто потаємно - обурювався) у вигляді наступного запитання: чому це кожноріч у всесоюзний День Перемоги відбувається пиятика… і навіть - масова, тобто чому, урешті, пропивається? Завважу, що моє обурення адресувалося не до всіх, зокрема, не до фронтовиків, і, апріорі
Детальніше

ЮВІЛЕЙ МОСКОВСЬКОЇ ЗРАДИ

ЮВІЛЕЙ МОСКОВСЬКОЇ ЗРАДИ
Сиріч - 24 жовтня 2021 року мине 365 літ з часу московської зради… після Переяславської ради (далі - П.р.): укладання Московським царством 1656 року - тобто вже через 2 роки після Переяслава - так званого Віленського перемир’я із Річчю Посполитою, за яким ”воно“… віддало своїй ”союзниці“ частину земель Гетьманської Держави… напередодні так тяжко звільнених від лядських магнатів у ході національно-визвольної боротьби українського народу під проводом Богдана Хмельницького.
Пам’ятаю, у
Детальніше

ВЕЛИКОДНЄ ВІТАННЯ-ПОБАЖАННЯ

ВЕЛИКОДНЄ  ВІТАННЯ-ПОБАЖАННЯ
СМАЧНОЇ ПАСКИ,
ДОВГОЇ КОВБАСКИ,
ТВЕРДОГО ХОЛОДЦЮ,
КРУТОГО ЯЙЦЯ,
СМАЧНОГО ХРОНУ,
МІЦНОГО САМОГОНУ!..
ХРИСТОС ВОСКРЕС!!!
Детальніше