Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Де заховалася бабуся? (Бувальщина)

Де заховалася бабуся? (Бувальщина)
* * *
Прийшла пані сусідка-старша до пані сусідки-молодшої, а в неї… горе: її синок-першошкільня з якихось пір непохитно і хронічно відмовляється їсти борщі. Про це жаліється молода мати. А воно, оте протестантеня, якраз сиділо в хаті і робило уроки.

А пані сусідка-старша, не довго міркуючи, й каже школярику: «Якщо не їстимеш борщу, то в тебе кишки злипнуться, і не будеш сильним, а – як курча кволе». На тому і розійшлися.

Сплинув певний час, знову зайшла старша до молодшої, остання серед балачки й шепнула прибулій на вухо (шепнула, бо ж школярик, як і тоді, уроки робив): «Почав потроху борщ їсти».


Розповіла пані Світлана, м.Гуляйполе.

* * *

Привезли онука-школярика до дідуся й бабусі. Туди-сюди та й сіли обідати. А воно худеньке, їло-не-їло, а вже й ложку, ніби крадькома, хоче покласти, при цьому якось з острахом дивлячись на дорослих, тобто – старих.
Дідусь зміркував, що, мабуть, на дитину за таке столування добряче гримають, а це ж, як відомо, аж ніяк не додає жаги до їжі, і взагалі тоді не до їжі, а до стресів, урешті – до спазми-відрази. І вже простим мовчанням такого клубка негативних зв’язків не розірвати.

Тоді він і каже несподівано: «Якщо ти не будеш їсти, то я заплачу». І не тільки сказав, але взяв і підвів пальці своєї руки, находу збираючи їх у пучок, до ока, а звідти – до жмені другої руки, ніби туди складає сльози. І так декілька разів почергово до кожного ока – на тлі легенької гримаси плачу.
Така інакша реакція в один мент розірвала геть умовні зв’язки страху, натомість з’явилося почуття сміху упереміш зі стурбованістю, що дідусь, гляди, і дійсно заплаче. Таким чином відбулося очищення від шкідливого або, щонайменше, від зайвого.

Розповів пан Володимир, м.Бердянськ.

* * *

Грається дідусь з онуками у жмурки, а лік ведуть таким чином: один – два – два з половиною – три. Потім дідусь дещо змінив редакцію: після «два з половиною» додав – «два з волосиною» (як було у його дитинстві).

Але захотілося якось дідусеві, щоб і бабуся брала участь у цій грі-хованщині, а там, гляди, інколи і замінила б його. Та скільки до бабусі не підскакував, то стільки ж і ні з чим – відскакував… навіть при одностайній підтримці онуків.

Тоді дідусь, щоб хоч якась була присутність бабусі у цьому ділі, якщо не пряма, то, бодай, хоч якось дотична, – ще раз зредагував лік. Він тепер став мати такий вигляд: один – два – два з половиною – два з волосиною – два з бабусею! – три.

Розповів пан Володимир, м.Бердянськ.
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1