Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Гуляйпільська бувальщина

Гуляйпільська бувальщина
Калюжна недоторканність

Місто Гуляйполе, центр. Поблизу перехрестя центральної вулиці – з тою, де розташована будівля старого млина, утворилася велика калюжа від недавніх дощів – у діаметрі метрів зо 7. Це було у кінці квітня, приблизно 1994 року, час – трохи за північ.
А посеред тої калюжі сидить добре п’яний чолов’яга і час від часу видає окремі незрозумілі ледве чутні звуки, але вони не порушували загальну тишу.

Раптом зі сторони парку повільно зі скрежетом двигуна висувається міліційний «місяцехід» і стає, і одноразово глохне перед калюжою. За мить відчиняються двоє передніх дверей, виходять двоє міліціянтів, підходять до калюжі, пильнуючи, щоб не намочити взуття (тоді вже все навкруги було висохлим) і, відповідно, дивляться то під ноги собі, то на «здобич», тобто нагадують котів.
І ось, нарешті, один із прибулих, наголошую ще раз – серед вселенської тиші – вимовляє майже урочисто лише одне слово… але з двома наголосами, тобто на кожному складі: «Вста-вай!» Посеред калюжі щось ледве заворушилося, але більше нічого.

Як було далі – не знаю, бо це я спостерігав із автобуса, який щойно привіз учасників знаменитої гуляйпільської «Берегині» з концерту у селі Новомиколаївці і зупинився на хвилинку-дві, допоки керівник митців пані Наталя Василівна Квітка проводила до осель своїх колег. То ж вона незабаром повернулася і автобус рушив далі.


В.Пилипнко

Куряче слідство

В одному з обійсть у селі Новогригорівці, це було десь в кінці весни, приблизно, у 1962 році, на ранок виявилося, що всі кури на чолі з петухом… здохли. Внутрішності птиці, особливо воМЃла, виявилися почорнілими, що вказувало на ймовірне отруєння. Прибулий на виклик чи то дільничний (можливо п.Фесик)), чи може хто з Гуляйпільського РВВС – не знаю, з великим небажанням щось там дивився, щось розпитував. Само собою зрозуміло, що коли людина воліє пригод на кшталт англійського Шерлока або французького ВідоМЃка, чи хоче бути майором Проніним, а якщо не Проніним , то майором – точно, то, як пити дати, зрозуміло, що на здохлих курях «далеко не поїдеш». Тому, урешті-решт, чоловік у погонах кинув фразу, можливо і не підозрюючи, що вона буде жити коли і не вічно, то й досі.

То ж він з невдоволеною, дещо ображеною міною вирік (дослівно): «Ну, при чому міліція, що кури дохнуть?»
Оце і все.
Післямова. Я особисто і досі інколи, коли, приміром, дружина – а дружина, як відомо, це ж опозиція до чоловіка… і навіть непримиренна, на кшталт афганської – висовує мені якісь претензії, то я, зазвичай, і кажу оте: «Ну, при чому міліція, що кури дохнуть?»

Дякую йому. Виручає.


В.Пилипенко.
(Далі, мабуть, буде.).
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1
Профіль
 Рейтинг 8  rememba harumumburum  25 вересня 2017, 10:17цитувати виділене
Мабуть, досить
 0  або