Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Збережем свій край

Річка Гайчур, що ховається за цією назвою? Наша річка бере початок з джерел біля села Червоне Озеро, на відстані 2 км від смт Комиш-Зоря, Більмацького (Куйбишівського) району, Запорізької області. Тече переважно на північний захід, у пониззі — на північ. Впадає до р. Вовчої біля села Писанці, що на південний захід від смт. Покровського. Велика доля протікання річки припадає і на Гуляйпільський район. За радянських часів була змога, спільними зусиллями підприємств, колгоспів та міської ради, розчистити русло в м. Гуляйполе та за містом біля колишнього саду колгоспу ім. Енгельса. Років пройшло на мало, але добрий слід залишився до сьогодення.
За довгі роки на річці господарювали «господарі легкої наживи», які сітками, «парашутами», ятірами та іншими знаряддями браконьєрства «вицідили» все, що плаває. Людина в убивстві природи винахідлива. Нерідкі випадки, коли браконьєри використовують електровудки, після яких ділянка водойми, яка побувала під струмом, стає стерильною, там убито на довгий час все живе … В гонитві за миттєвою наживою браконьєр ні перед чим не зупиняється! Вони як останній день живуть, а після них хоч потоп … Річка стала виснаженою до жахливих результатів. І тому рибалки любителі міста вирішили згуртуватися для відновлення рибного балансу в річці.
Три роки тому на законних підставах була створена громадська організація « Гуляйпільські рибалки». На протязі свого існування члени організації за активної підтримки небайдужих громадян провели три весняних прибирань берегів річки Гайчур. Провели більше 116 рейдів по виявлення браконьєрів, де виявили 14 фактів браконьєрства. Знищено близько 1600 метрів сіток, 2 волоки, 1 парашут, вилучено три надувних човни. Часто браконьєри висловлювалися: «Я ж не дурак сидіти з вудкою, бо воно не клює», «Це моя річка і я що хочу те й роблю», « Я був в АТО, раніше тут рибалив і буду робити це коли захочу», «А ви хто такі, покажіть документи на оренду річки». Хочеться нагадати, що річка Гайчур є власністю держави. На неї діють Закони України по охороні природного середовища. Новостворена об’єднана громада має можливість прийняти заходи по протидії браконьєрству, треба вивчити уже діючі приклади в інших областях і примінити до нашої території. Щоб кожен браконьєр знав: «Хочеш взяти в руки мережу, готуйся продати хату, щоб виплатити штрафи і збитки завдані природі. А якщо взяв у руки електровудку, вибухонебезпечні або отруйні речовини, які несуть для всього живого на водоймі загибель, то суши сухарі, так як за цей злочин повинна бути кримінальна відповідальність.
Членами організації проведено три зариблення річки культурними видами риби. Члени ради громадської організації рибалок започаткували благодійний збір коштів на придбання малька риби ( товстолоб, білий амур). Всі бажаючі можуть внести свій вклад в розвиток рибальства на р. Гайчур. Кошти збираються на відомість під особистий розпис в магазинах для рибальства: «Зодіак», «Камелія», «Уголек», магаин Лутаєва О.А. біля магазину «Енергія».
Рибалка – це легкий спосіб відновити психоенергетичний стан людини. Навіть перебування людини біля води дуже добре впливає на стан здоров’я. Риболовля гірше грипу – нею хворі мільйони наших співгромадян. Жартуючи рибалки кажуть, що партія у них одна, це «Клює або не клює». Коли підходиш до людини на березі з вудкою, то не питаєш у нього ким він працює, якого він віросповідання або за кого він голосував, а ставиш тільки одне питання: «Клює?» Ось це і об’єднує всіх рибалок країни. На річці завжди знаходиш спільні розмови, почуєш кумедні історії, навчися готувати приманки, вивчатимеш природні явища, які впливать на рибальство тощо. Рибалити на вудку чи спінинг це відпочинок, це спілкування з природою, бажання покращити своє місце відпочинку, привити любов до природи своїх дітей, внуків.
Нажаль ще не викорінена зовсім звичка у рибаків та відпочиваючих біля річки викидати принесене сміття на березі річки. Якщо до річки несли продукти та напої то назад треба забрати лише 5% від принесеного. В місті є багато сміттєвих баків, де можна залишити сміття.
Всім, хто не смітить колектив ГО «Гуляйпільські рибалки» бажає приємного відпочинку. Тим, хто продовжуватиме смітити на річці радимо все ж знати, що Ви європейська людина, де чистота і порядність головний лозунг для людей. Не хотілося б бачити плакати біля річки « Кинув сміття – не забудь хрюкнути».

Член ради ГО «Гуляйпільські рибалки»
Б. Горпинич
1

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1