Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Тези до Дня Соборності України

Тези до Дня Соборності України
"Ніякі угодовські автономістичні й федералістичні компроміси, ніякі легкодухі «орієнтаційні» лавірування перед тим чи іншим окупантом - не врятують Україну перед імперіалістичною навалою її історичних ворогів; закон її буття лежить тепер тільки в непримиримій боротьбі за свою державну самостійність і соборність". (Микола Сціборський (1898-1941).

1. Соборність. Соборність України. Які значущі, які величні, які богемні слово соборність взагалі, а надто у невід’ємності із Державою Україна – Соборність України.

2. Січень 1919-го. Це був час, коли недосконале людство, зокрема в особі Європи, щойно, тобто зовсім недавно спробувало накласти на себе руки, затіявши Першу світову війну-людобойню.

3. Вже по війні, зрозуміло, продовжувала говорити зброя, йшов шалений перерозподіл всього, що може ділитися-забиратися сильнішими, то й –«правішими».

4. В цих сприятливих умовах набула сили нечувано примітивна брехня виразі трьох «гасел»: «мір народам», «Фабрікі рабочім», «зємля крєстьянам» – від московсько-більшовицьких червоних заколотників-людоїдів.

5. Як гієни – тоді Румунія потягнула Буковину, Угорщина – Закарпаття, Польща – Підляшшя, Посяння, Лемківщину, Холмщину (які згодом навіть стерла з лиця землі), Галичину, частину Волині, а московські червоні банди взагалі посунули на всю Україну. Ця московська орда тоді, до того і після – стільки обгризла української землі, що й не перелічити.

6. Тому значення Акту Злуки Українських Земель 22 січня 1919 року має виняткову вагу не лише для самої України, її історії і сьогодення, але й для всього світу і навіки… бо у тих всенелюдських умовах …український люд був єдиним, який вибудовував свою Державу суто на нашій – на своїй землі.

7. Будьмо, панове! Шануймося! І будьмо пильними, бо – з тої ж таки недосконалості окремих людців, а то й – цілих народів, історія може і бодай дещо повторюватися, як оце нині.


Володимир Пилипенко, 22 січня 2018 року.
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1