Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Бердянськ вшановує Героїв Крут

Бердянськ вшановує Героїв Крут
https:/proberdyansk.wordpress.com/2018/01/29/бердянськ-вшановує-героїв-крут/
29 січня 2018 з метою виховання у молоді патріотизму, поваги до історичного минулого Українського народу, вшанування пам′яті полеглих за незалежність Батьківщини та у зв′язку з 100-річчям бою під Крутами у Центральній бібліотеці за участю представників міської влади, військових, волонтерів, молоді і громадськості відбулася загальноміська тематична година мужності, патріотизму та відданості Україні, присвячена світлій пам’яті загиблих Героїв Крут.
Взяли участь: представники відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому, учасники бойових дій на Сході країни, військовослужбовці 3-го патрульного батальйону Національної гвардії України і Бердянського ОМВК, викладачі та студенти Бердянського машинобудівного коледжу ЗНТУ, представники міського партійного осередку ВО “Свобода”, громадських організацій національно-патріотичного спрямування: “Українська громада”, тов. “Просвіта”, ВГО “Сокіл”, КВЗН “Запорізька Січ”.
Відкриваючи тематичний захід працівники Центральної бібліотеки: Олена Баєва, Ірина Тюркеджи і Олена Буркут розповіли і показали на мультимедійному обладнанні про героїчні історичні події 1918 року.
100 років тому бій під Крутами, незважаючи на те, що він завершився військовою поразкою для Української Народної Республіки, на довгі часи став для патріотів України прикладом незламності українського духу, героїчного подвигу і звитяги в ім’я України та її незалежності. На героїзмі українського козацтва, січових стрільців, молодих героїв Крут, воїнів Української Повстанської Армії, Українських фронтів Другої світової війни, на героїзмі сучасних "кіборгів" 2014 року будується український народ, нація, країна. Слава Україні і слава її захисникам всіх часів!
Виступаючі на національно-патріотичному заході: секретар координаційної ради з питань національно-патріотично виховання громадян міста Ігор Зубрицький, голова міського осередку ВГО тов. «Просвіта» Володимир Пилипенко, отаман Бердянського куреня Запорозького Війська Низового Українського козацтва “Запорозька Січ” Віталій Майборода, голова ВГО “Сокіл” Ярина Геращенко, офіцер Бердянського ОМВК Богдан Вілюра, військовий священик УПЦ Київського Патріархату Степан Вилущак розповіли про подвиг Героїв Крут, пам′ять про яких є вічною і святою. Подвиг крутянців навчає, що свобода і доля України залежать від готовності кожного українського громадянина поважати і захищати інтереси своєї країни.
Захисники Крут здобули велику духовну перемогу, бо незалежна Українська держава, заради якої вони пішли у бій, стала реальністю. Незважаючи на складні погодні умови, ми проводимо загальноміський тематичний урок мужності, патріотизму та відданості Україні, присвячений 100-річчю світлої пам’яті загиблих героїв Крут.
Сьогодні ми вшановуємо подвиг українських юнаків, які загинули, захищаючи свою державу. Відвага та самопожертва кількох сотень військових курсантів,студентів, гімназистів стали справжнім прикладом для наступних поколінь борців за незалежність. Події далекого 1918 року – важливий урок для сучасних українців.
Які ми з вами робимо головні висновки від повторення помилок 100-річної давнини. Перше, це зміцнення бойової майстерності і сучасне озброєння Української армії ,яка сьогодні надійно трмає оборону від російського агресора. Друге, єдність національно-патріотичних сил, яка є обов′язковою передумовою успішного супротиву зовнішнього агресора.
Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання звитягу та безстрашність героїв Крут та усіх тих, хто впродовж століть віддавав своє життя за незалежність України, за наше з вами майбутнє.
Виступаючі побажали військовим і цивільній молоді незламності бойового духі, міцного козацького здоров′я, успіхів і перемоги заради соборної і незалежної України.
Єдиний день інформування населення міста, тематичні години і уроки мужності патріотизму та відданості Україні також відбулись в музеї “Подвиг” і кожному навчальному закладі з покладанням квітів до меморіальних дошок загиблим в АТО бердянцям.
Ігор Зубрицький, секретар координаційної ради з питань національно-патріотично виховання громадян міста
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1