Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Могильне імперство

Могильне імперство
Напередодні 23 лютого 1970 року, відбуваючи строкову військову службу у «РККА» (тоді вже «РА») у західній півкулі на території Республіки Куба, в окремому батальйоні, що був розташований біля містечка Торенс, це з півсотні кілометрів на захід від Гавани, – безпосередньо поблизу території цієї частини, тобто у метрах зі ста від колючого дроту, яким вона була обнесена, у чагарниках, де можна було легко наразитися на отруйний укус скорпіона… натрапив на могилу (надгробок, стела), розміром на одне поховання, але, судячи з напису на стелі, там упокоїлось до десяти осіб, достеменно не пам’ятаю, як, власне, і їх прізвищ.

Забігаючи наперед, хочу завважити, що мені не вдалося з’ясувати історію загибелі тих нещасних юнаків, яких не дочекалися батьки у «замєчатєльнай і міралюбівай Странє Савєтав». Припустимо, це пов’язано з Карибською кризою 1962 року.

Але я запам’ятав віршований напис, викарбуваний на стелі, який дає відповіді – по-філософськи – на все: і за що вони поклали голови, і чому не повернуті батькам – бодай мертвими, а закопані, в даному випадку, у кубинський червонозем… і, нарешті, чому опинилися у бур’янах.

Відчуваючи щиру жалобу, подаю його без вимовних московсько-язичних викрутасів:

«Могіл, разбросанних по свєту,
Умножіла навєк уснувшая сємья,
Так пусть звучіт над вамі рєчь родная,
Совєтского Союза синовья».В.Пилипенко
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1