Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Кемерове – Красноярськ

Кемерове – Красноярськ
Масова загибель «насєлєнія» у московському Кемеровім викликає двоякі думки-почуття. Бо з одного боку, немає певності, що ті діти та підлітки, що загинули, у разі, якби цього не трапилося б, то вже через якихось там десять чи півтора десятка літ – не потрапили б у кремлівську, так би мовити, статику типу – «нас там нєту…», чи то у динаміку з тієї ж адреси, на кшталт – «ані патруліровалі граніцу, маглі заблудіцца і аказацца на украінскай тєрріторіі», або ще десь з’явитися у «аблічіі» зелених «мірних» чоловічків-москалюг, як, приміром, у Автономній Республіці Крим України. Тобто, якщо на молекулярному рівні, прямим текстом, то – немає певності в тому, що учергове з лютою ненавистю вони не посунуть в Україну… як це було вже майже тисячу літ поспіль, або на інші землі земної кулі.
Але з іншого ж боку, оскільки земне і небесне життя тримається на доброті, на надії, на людськості, – а тільки на цьому ґрунті й можуть бути співчуття, – то вони і є.
Та якби весь космічний простір тримався на москальстві – не доведи, Боже – то зникло б і друге і перше.
.
Все, що було наразі сказано, є прелюдією до наступного.
Як відомо, місто Кемерове відноситься до краю, який має назву від однойменного міста Красноярськ, тобто – Красноярський. Раніше я лише звертав увагу на закінчення цього етноніма, і лише з підозрою – як не москвинського, бо ж воно так далеко, що думки на тому і глохли.
Інша справа недалекі-близкі Курськ, Смоленськ, Вітебськ… а також Білгород, Краснодар, Таганрог, Вороніж, Стародуб тощо… Хіба такі шляхетні імена можна зтулити – як однорідні – з Дурово, Биково, Виползово, Магадан, Воркута, або край Колима і так далі і тому подібне?

Але від біди в Кемеровім якось несподівано, як блискавкою, одноразово вдарило думкою і по назві Красноярськ, та тільки цього разу не лише по закінченню цього слова-етноніма, а й по його складових «красний» і «яр». Адже красний – це ж – гарний, а яр… так це ж «туман яром, туман долиною…». Тобто маємо справу з українством, з козацтвом…
Та ба – москвин не є москвином, допоки не збреше, не сфальшує. Тому засновника поселення у мальовничій місцевості, по теперішньому – у Східному Сибіру, то біш майбутнього Красноярська – Дубенського Андрія Онуфрійовича вони зробили «Ануфрієвічєм», «ваєводай», «баярскім синам», родом нібито із Смоленська…
Але, між іншим, до чого тут Смоленськ до Московщини того часу – ХVI -ХVIІ століть… ординської, улусної, а тим паче прізвище Дубенський – яке апріорі може бути із краю, де було Дубно, де був Дубенський монастир, Стародубщина тощо?

Не варто далі переказувати московську фальш, бо це ж буде її тиражуванням, і не що інше.

У ХІХ ст. місто Красноярськ було центром сибірського козацтва, а в1905 році там постала Красноярська республіка, – у «дурових», у «бикових»,.. такого не буває.

Промовистим є ще й те, що місто й досі пам’ятає історичні назви його частин, це Покровка, Вітлужанка, Базаїха, Бугач. Ну де тут можна розгледіти бодай хоч щонайменшу кореспонденцію з москвинством, Тому вони надійно придушені-роздроблені московсько-тоталітарними назвиськами районів міста: «Кіравской», «Лєнінской», «Актябрьской», «Савєтскій», «Свєрдловскій», – а раніше був і «Сталінскій».


Володимир Пилипенко.
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1