Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

І знову про багатостраждальну «Запоріжжяобленерго». (Відео)

І знову про багатостраждальну «Запоріжжяобленерго». Хто хоче, той доб’ється. Шукайте і знайдете.
Боріться - поборете


І знову про багатостраждальну «Запоріжжяобленерго». (Відео)

Сьогодні у Верховній Раді під час проведення «години запитань до уряду» народний депутат Вадим Кривохатько звернувся до прем’єр-міністра В. Гройсмана. В котрий раз він підняв питання щодо річної невиплати заробітної плати багатотисячному колективу «Запоріжжяобленерго».

Ще недавно В. Гройсман не відмовлявся від участі Кабміну і особисто щодо вирішення рекордної проблеми із заборгованості заробітної плати на «Запоріжжяобленерго».
Навіть наприкінці березня збирався з цією метою відвідати Запоріжжя, щоб, так би мовити, на місці «розрулити ситуацію». Але з якихось міркувань візит відмінив, а проблема набула рис хронічного захворювання. Зараз же Володимир Борисович анітрохи не вагаючись, сходу посилає депутата разом з багатотисячним трудовим колективом під три чорти, а точніше до НКРЕКП.Але ж НКРНКП зараз ніби не працює – знаходиться в стані кадрового переформування. То ж питання на 300 мільйонів замороженої зарплатні зависає на невизначений час до остаточного вирішення квот між ВР і президентом та погодження кандидатур. Цей часовий проміжок може вираховуватись роками, якщо взяти за приклад трирічну епопею з оновлення членів Центральної Виборчої комісії.

Як ми вже писали, ошуканий владою колектив марно розраховує на милість начальства будь-то губернатор К. Бриль чи сам президент П. Порошенко. Більше того, тільки вчора ми звернулися до працівників і профкому «Запоріжжяобленерго» з пропозицією політичної підтримки від нашої партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» та наших союзників вимог щодо виплати заборгованості із заробітної плати.

Тепер же, коли злочинна байдужість держави до життя семи тисяч запорізьких сімей стала очевидною, можемо порадити колективу звернутись до такої перевіреної багатьма поколіннями трудящих форми протесту, як страйк.
Так, нам відомий зміст статті 22 закону «Про електроенергетику» - «Страйки на підприємствах електроенергетики забороняються у випадках, коли вони можуть призвести до порушення сталості об′єднаної енергосистеми України або теплопостачання в осінньо-зимовий період». Написано суворо, хоч ховайся…

Та все ж цю не складну задачку наші предки вирішили і пройшли ще на початку минулого століття. Протидія або протиотрута криється в слові «обструкція», або словосполученні «італійський страйк», кому як краще подобається.
Насправді це не є для України якоюсь дивиною. В 2010 році першу обструкцію керівництву зробили працівники Полтавського ГЗК. Більше того, прямо зараз з 14 травня розпочався і набирає сили «італійський страйк» на «Укрзалізниці». Страйк розпочали в локомотивному депо Кременчука. Тепер він поширився на такі депо як «Кривий Ріг», «Синельниково» і залізничний цех заводу «Арселор Миттал» (колишня «Криворіжсталь») в Дніпропетровській області, «Коростень» в Житомирській, «Кременчук» і «Полтава» в Полтавскій області, а також «Дарниця» в Києві. Вже надходять відомості, що до «італійського страйку» вдалися і в депо «Запоріжжя».

Сенс обструкції в тому, що страйкарі ні в якій мірі не порушують законодавчої заборони на страйки. Напроти, вони починають працювати з ще більшим старанно. Тобто виконують вимоги всіх нормативів і інструкцій точно і належно, до самої останньої коми.

Будь-кому, хто зустрічався з виробничими інструкціями, СТП і розпорядженнями, одразу зрозуміло, що писані вони не для людей, а скоріше про людське око. Таким чином ІТР і керівництво стверджує свою необхідність на підприємстві. Якщо з належним педантизмом слідувати кожній букві правил, то робота негайно сповільниться, якщо не зупиниться зовсім. За кожним разом працівники звертаються до керівництва з вимогою забезпечити їх всім необхідним, що передбачено нормами, щодо виконуваної роботи. Всі, кому знайоме виробництво, чудово знають, що насправді всі норми повсякчас порушуються… Інакше звідки б у нас взялося стільки виробничого травматизму?

Втрати ж для знахабнілого керівництва – фатальні. Так за 4 доби страйку на «Арселор Миттал» не довантажили 126 тисяч тонн продукції. За місяць, це десь $ 85-90 мільйонів. «Ми втратили вже зараз десь третину експорту всьєї залізорудної сировини з України за ці дні», - підрахував президент об′єднання Укрметалургпром Олександр Каленков. Це ще 20-25% до негативного зовнішньоторговельного сальдо України, яке зараз вже в мінусі на $ 400 млн. Як правило, керівництво іде на переговори зі страйкарями, і їхні основні вимоги виконуються.

При цьому закон не порушується і в поліції з прокуратурою немає підстав застосовувати силу і примус. Єдиною відмінністю стане забезпечення безперебійного постачання електроенергії до «броньованих» споживачів, таких як лікарні та деякі інші медичні заклади, дитячі садки, підприємства харчової промисловості, виробничі підприємства підвищеної небезпеки, як-то ЗТМК та «Кремній-полімер».

Як проводити «італійський страйк»?
1. У точності дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку.
2. Вимагати реального проведення інструктажу з техніки безпеки там, де він передбачений, а не просто ставити підпис в журналі про ознайомлення.
3. Строго виконувати встановлені норми праці, ні в якому разі не перевищуючи їх.
4. У разі відсутності обладнання, інструменту, технічної документації та інших засобів, необхідних для виконання працівником трудових обов′язків, негайно повідомляти про це роботодавцю. Якщо в зв′язку з відсутністю даного обладнання, інструменту, технічної документації і т.д. неможливе виконання працівником його трудових обов′язків, необхідно також повідомити роботодавця про початок простою з вини роботодавця.
5. У разі незабезпечення працівника відповідно до встановлених норм засобами індивідуального та колективного захисту, необхідно повідомити роботодавця про початок простою з його вини.
6. Якщо в інструкції зазначено, що працівник після закінчення роботи зобов′язаний забратися на робочому місці (або утримувати робоче місце в чистоті) - прибрати робоче місце не після закінчення робочого дня, а за 5 хвилин до закінчення робочого дня, оскільки це ставиться працівникові в обов′язок, яку він зобов′язаний виконувати протягом встановленого часу.
7. Виконувати тільки ту роботу і дотримуватися тільки тих трудових обов′язків, які передбачені його трудовими (посадовими) обов′язками, з якими працівник ознайомлений.
8. Відмовлятися від роботи у вихідні та святкові дні та від понаднормових робіт. В даному випадку необхідно пам′ятати, що залучати працівника до роботи у вихідні святкові дні і до понаднормової роботи без його згоди можливе лише у визначених законодавством випадках.

Ми свідомі того, що страйк в енергопостачальній компанії призведе до тимчасових незручностей у вигляді відсутності електропостачання. Все ж, не оглядаючись на власні матеріальні втрати, готові виступити на підтримку страйку. Впевнені, громада обласного центру і області теж підтримає страйкарів. Ми всі будемо роз’яснювати, що краще трохи потерпіти зараз, ніж в найближчому майбутньому стикнутися з довготерміновою техногенною катастрофою від повального звільнення фахівців-електриків.

Тільки одного ми не вміємо і не станемо робити – страйкувати за Вас, шановні наші енергетики. Боріться і поборете! Тільки так…

Вадим Вишинський, координатор Запорізької обласної партійної організації "Рух нових сил Михайла Саакашвілі"


Посилання на джерело
1

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1