Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

«Я зрозумів, що таке війна»: Артем Горпинич про військові змагання та оборону аеропорту

«Я зрозумів, що таке війна»: Артем Горпинич про військові змагання та оборону аеропорту

Українські десантники завоювали срібло на багатонаціональних змаганнях «Кембрійський патруль» у Великій Британії. Упродовж тижня 127 команд із 27 країн проходили 80-кілометровий марш і виконували складні бойові завдання. Чоловіки з українських десантно-штурмових військ обігнали 13 команд, 8 із яких згодом зійшли з дистанції.

Участь у міжнародних навчаннях брав гуляйпілець і професійний військовий, десантник, командир окремого розвідувального батальйону десантно-штурмових військ Збройних Сил України Артем Горпинич.

Мріяв бути військовим ще з дитинства

Артему 27 років і ще з дитинства він мріяв стати військовим. Йому подобалось усе в цій професії. Він читав тематичні книги, дивився фільми та займався фізичною підготовкою. Чітко розумів, чого хоче.

У школі він поглиблено вивчав англійську мову. Після закінчення 9 класів заявив рідним: «Буду десантником!» Це був ніби виклик родині. Дорослі добре розуміли, яке життя криється за мужнім словом «десантник». Всі розхвилювалися, але Артем виявився непорушним.

Звідки таке бажання — не знаю, мабуть, наше покликання в житті дається нам «вище»

«Я зрозумів, що таке війна»: Артем Горпинич про військові змагання та оборону аеропорту

Для того, щоб бути професіоналом, потрібно напружено та віддано працювати.

Він вступив до Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Через два роки — у Львівську академію Сухопутних військ на факультет Аеромобільних військ і розвідки. А далі — повноцінна військова служба на посаді командира парашутно-десантного взводу в 25-й Дніпропетровській окремій повітряно-десантній бригаді.

Оборона Луганського аеропорту та навчання у США

«Я зрозумів, що таке війна»: Артем Горпинич про військові змагання та оборону аеропорту

Проходив навчання у США.

У тій же бригаді відстоював країну на території Донецької та Луганської областей. Вона обороняла Луганський аеропорт.

«На початку травня 2014-го, — пригадав Артем, — наш взвод висадили повітряним десантом на територію летовища. Ситуація тут вже ускладнювалася, і незабаром почалися важкі бої. Ніколи не забуду ту жахливу подію, коли був збитий «ІЛ»-67 з нашими хлопцями. Нам довелося збирати їхні останки. Це було найстрашніше, що я міг бачити у своєму житті. У декого з моїх товаришів просто не витримували нерви. А тут бойовики ще активно обстрілювали (з усіх видів зброї, крім, мабуть, атомної) і їм вдалося стиснути кільце навкруги аеропорту. Там я зрозумів, що таке війна. Оскільки оборону тримали у повному оточенні, без наземного сполучення, допомогу отримували від десантників 80-ї бригади, які на парашутах спускали нам продовольство і все інше. Так протрималися майже три місяці, доки українським військам вдалося розблокувати частину летовища й прокласти «дорогу життя». Захист аеропорту тривав 146 днів».

Ніколи не забуду ту жахливу подію, коли був збитий «Іл»-76 з нашими хлопцями


Тоді зрозумів, наскільки страшною буває війна

«Я зрозумів, що таке війна»: Артем Горпинич про військові змагання та оборону аеропорту

«Ми й досі за нього хвилюємось, — сказала зі щирою любов’ю до свого племінника тітка Таня. — А коли перебував у Луганську, не спав ніхто. Молились і вдень, і вночі, аби тільки живим залишився».

За участь у бойових діях, проявлені мужність, витримку, вміння ухвалювати рішення в екстремальних ситуаціях молодого командира Артема Горпинича нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня і медаллю «За воїнську доблесть», нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту». За грамотне виконання бойових завдань достроково отримав військове звання капітан. 30 жовтня Артему присвоїли воїнське звання майора.

Завдяки глибоким знанням, відмінній фізичній підготовці та вільній англійській, Артему запропонували пройти військові навчанні у США за стандартами НАТО. Тож десять місяців 2017 року він був у Штатах.

Його команда — одна з переможців багатонаціональних змагань

«Я зрозумів, що таке війна»: Артем Горпинич про військові змагання та оборону аеропорту

Третє місце у міжнаціональних змаганнях.

«Кембрійський патруль» у Великобританії — одні з найскладніших змагань у Європі. Цю дистанцію долають одиниці. Українським десантникам це вдалося.

Основний акцент їх організатори зробили на командну роботу. А також серед завдань потрібно було:

розкрити місцезнаходження супротивника;

знищити незаконне озброєне формування;

надати першу медичну допомогу;

звільнити та евакуювати заручників;

подолати водні перешкоди.

В тому, що команда взяла срібло, є заслуга й командира — Артема Горпинича. Хоча про це він не сказав жодного слова. Срібні медалі їм вручив командуючий Сухопутними військами ЗС Сполученого Королівства.

Артем повідомив, що як командир займається формуванням розвідувального батальйону і запрошує всіх охочих долучитись до команди професіоналів. Всі довідки за телефоном 097-98-67-182.

«Я зрозумів, що таке війна»: Артем Горпинич про військові змагання та оборону аеропорту

Валентина Красовська Журналіст газети "Голос Гуляйпілля"
посилання
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1
Профіль
 Рейтинг 326  YKPOП  02 січня 2019, 18:23цитувати виділене
+
 0  або