Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Про клатратне москвинство

Про клатратне москвинство
1. Наразна Московія - це все той же Маґадан плюс хронічно-довічні «вибори» царя-секретаря-президентаря Путіна, висовуваного підмосковним колгоспом.

2. Передніше весь час думалося-гадалося, що автори замовно-улесливої пісні про московсько-совєтський «рай» - «Шірака страна мая радная…», це поет Василь Лебедєв-Кумач та композитор Ісаак Дунаєвський, ‒ блюзнирськи ширмували червоно-тоталітарну людобойню.
Але це лише поверхове сприйняття, певно, навіяне легкістю мелодії. Насправді автор тексту «різав правду-матку»… прямо з першої строфи.
Ну гляньмо на «Шірака страна мая радная», та це ж мова про імперство! А в другому рядку ‒ «Многа в нєй лєсов, палєй і рєк» ‒ відвертіше вже не скажеш про лісоповальний ГУЛАГ, про колгоспне кріпацтво, про Бєломорканал, про канал на болоті, йменуємого Москвой-рєкой тощо.
Абсолютно окремо треба зупинитися на «Ґдє так вольна дишіт чєлавєк!» Запитання конче і прямо доходить до риторичного: де ще можна в світі віднайти вільнішого подиху, аніж ‒ передсмертного?! А цих найвільніших останніх подихів людей, приречених до «вишки» по «першому списку» ‒ після пострілу, приміром, у потилицю ‒ було мільйони і мільйони. А якщо жертви після диму з нагана продовжували, подеколи і де-не-де, конвульсувати, то їх, як відомо, добивали металевими кийками по голові, тобто таки добивалися отого останнього «вольно дишіт».
Так що згадана популярна тоді пісня не була фоліантом... і не втратила актуальності.

В.Пилипенко.
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1