Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

ТЕМИРІВСЬКА ШКОЛА

Як це було давно: А пам"ять дитинства про кожну весну,
. Про дружбу і щирість все спогади пише.

/b>
ТЕМИРІВСЬКА ШКОЛА
Ця незабутня світлина замитювала закінчення першого класу у передлітті 1957 року дітьми села Темирівки всесвітньо відомої Гуляйпільщини славутного Запорозького краю.
У центрі верхнього ряду вчителька Леся Панасівна Олійник (раніше я помилково думав, що прізвище вчительки - Стрибуль, як і чоловіка).
З верхнього ряду зліва направо і розпочну: Лелик Галя, Мелащенко Коля, вчителька, Рибалко Ваня, Власенко Ліда,
Середній ряд: Савченко Женя, Пархоменко Коля, Калюжна Ніна, Хомич Валя, я - Пилипенко Володимир, Герман Шура, Котенко Катя.
Нижній ряд: пам’ятаю лише одного напівлежачого ліворуч, це Герман Ваня.
Якщо хто може підказати про двох дівчаток і ще одного хлопця, то повідомте і я доповню, і скажу - ”ДЯКУЮ“.
А те, що я не всіх пам’ятаю, або, називаючи інших, допустив неточності - так це є недивним, бо ж у 1959 році, тобто по закінченню трьох класів (правильно було б - кляс) мій тато - вчитель української мови й літератури - домігся переведення до Новогригорівської семирічки, щоб моєму старшому брату Анатолію, який тоді якраз закінчив сім класів, було ближче до Успенівської десятирічки, як, власне, згодом і мені. І так воно потім вийшло, що зі своїми третьокласниками я більше ніколи не бачився, за винятком Шури Герман і Валі Хомич, які таки прийшли до Успенівської школи, та ще окремо колись бачився з Савченком Євгеном.
А ось на вулиці, де ми жили, це по-сусідству з Плисенками та з учителем музики і співу Івановим Віктором Леонтійовичем, а через дорогу - з вчителькою Лесею Панасівною, так ось на цій вулице знав і малих, і дорослих, і старих. Ось такечки.


ТЕМИРІВСЬКА ШКОЛА
А ця світлина - занадто невиразна, а головне - якось воно виходило так, що стосовно старших дітей-школярів ще не встигалося тоді збагнути більше, ширше і глибше. Тому лише зазначу, що у центрі сидять Леся Панасівна і Мельник Борис Артемович - директор школи (до речі, що Борис Артемович був директором, - я тоді ще не збагнув був, а дізнався про це не так вже й давно).
Але у мене є одна підозра, що у верхньому ряді, якщо зліва направо, то третім стоїть Вітя (називали - Зайчик, а чи прізвище це, чи - ні, я не знаю.
Якщо у когось є кращі знання, то запрошую поділитися.
Будьмо, панове. Шануймося.


P.S. Як я беріг до нещодавна світлину від 1959 року, де отой перший клас вже був - третім… і вже з учителем Віталієм Івановичем Коломійцем.
Так був заховав ту коштовність, що донині не можу знайти… навіть ”об’явивши її вдома у «всесоюзний» розшук“.
То ж якщо у когось ще така збереглася, то не відмовився б від її надсилання на адресу:
prosvita_berd@ukr.net . (Прошу звернути увагу - у розриві адреси є нижнє підкреслення.

Володимир Пилипенко
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1