Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

СЕЛО ПУРХІВКА У СВІТЛИНАХ

СЕЛО ПУРХІВКА У СВІТЛИНАХ
”Осінь зимі… вистелить путь,
Шкода, що літо - не повернуть“.
(Із пісні).

Цю світлину я угледів на сторінці Олени Мищенко (Борт). Спершу було поширив у себе, але згодом надумав додати ще трохи опису, певна річ, настільки дозволять знання пам’ять.
А особливість наших знань-незабутності про минуле полягає в тому, що у дитячому та юнацькому віці ми дивимося більше на своїх ровесників, на старших і аж на старезних - щоб побільше набратися досвіду, навчитися чомусь. Звичайно, не обділяються увагою і молодші на декілька років, а надто коли мова йде про - дівчат… там уже око не пропустить.
Отже, на передньому плані зліва на право бачимо сімейство: це батько-господар Борт Володимир, далі (тут я користуюся підказкою сайту ”ок“) - донька Олена, наступного - молодого чоловіка - не знаю і сайт мовчить. Нарешті бачиться - мати-господиня Надія, а останньою стоїть молода особа, яку також не знаю.
Ліворуч від описаного ряду видно Віру Різниченко (Зражевську), а ще далі до стіни, мабуть, Миколу Шушуру у шляпі.
Оце і ввесь опис, але є додатки.
Перший додаток, це про те, що коли ми переїхали із Темирівки у Пурхівку в 1959 році, то первинно мешкали у будинку, де була передніше сільська рада, а також правління колгоспу. То нашими сусідами (через дорогу) стали баба Катря Різниченко і тітка Марія (прізвище я тоді не знав і не знаю й зараз) з вже досить дорослою донькою Надією - з майбутньою господинею Надією Борт. Моя мама у вільну хвилину ходила тільки до тітки Марії на посиденьки під хатою на призьбі.
Другий додаток - про прізвище ”Борт“. Це слово притаманне і французькій і німецькій мовам, має декілька значень: і борт корабельний, і борт одежний тощо. Оскільки французи у ці краї не доставали, а от німці, завдяки принцесі Дормштадській із Голштинії (московське царсько-престольне псевдо - Катерина друга) не те що бували, зокрема, і в наших краях, а й поселялися (приклад у Гуляйпільському районі - село Найфель і ін.). Але це в нашій транскрипції, а первинно було - Нойфельд (Neu Feld - Нове поле). Оскільки село Успенівка, на відміну від Пурхівки, є козацьким заснуванням, тобто набагато старшим, тобто ще до панування-царювання ”принцеси“, то в ньому у слушну годину і поселились німці-Борти. Я це веду перш за все до того, що і у моєї бабусі по маминій лінії Остапенко Уляни Тихонівни із села Солодкого - дівоче прізвище було… Борт, і народилася вона в Успенівці в 1898 році. Але ж за сотні років роди так розростаються-розходяться, що вже є-стають такими родичами, як ото - ”через дорогу навприсядки“, тобто вже й не родичі. Приклад цьому ось який: моїми однокласниками в Успенівській школі в 1965-66 роках були Пилипенко Михайло і Пилипенко Ліда з тої частини Успенівки, яку називали «Ворошиловим“. Так ось вони не були родичами ні між собою, ні я - з ними.
Ось таку розповів я історію життів.
Будьмо, панове. Шануймося. Тобто будьмо бодай - як майже родичі.
ПРИМІТКА: Село ПУРХІВКА - радянське перейменування - Новогригорівка на Гуляйпіллі Запорізького краю.
P.S. Можливо, з-за цього ”майже родичцтва“ у 1971 році, ще коли був студентом, мене й потягнуло до німців у казахстанські степи, куди я й здійснив подорож улітку під час канікул. Але то вже інша історія - про пригоди, здивування і ризики.
Р.S. ще один. Пані Наталя Шушура, спасибі їй, підказала мені, що біля матері Надії стоїть син Вася, а скраю праворуч - Мельник Люда, його майбутня дружина.
ПРИМІТКА (ще одна і дуже важлива): Про те, що - хто зараз є або нема - мусимо знати. Але для нашої пам’яті - всі є і завжди будуть. Про це якраз і “СЕЛО ПУРХІВКА У СВІТЛИНАХ“.
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1