Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

18 травня ― День пам’яті жертв депортації кримсько-татарського народу.

18 травня ― День пам’яті жертв депортації кримсько-татарського народу.
Серія ”Про поразки «Побєди»“.
.
У теперішній час - прямо фантастичних можливостей доступу до інформації - немає особливої потреби висвітлювати ту чи іншу тему у черговому переказному форматі, а доцільнішим є підійти до проблеми у тому чи іншому варіанті асоціативностей: і за змістом, і за формою.
Отже, Друга світова війна вирізнялася від усіх попередніх людопобоїщ не лише масштабами залучення людей, заліза тощо і, відповідно, стратою життів… вона була ”покликана“ перемогти-знищити нове уродище людської цивілізації - фашизм, тобто той, який іменували німецьким нацизмом, і не тільки його. І у цьому - ”не тільки його“ - мав би був опинитися, серед інших, також ще один фашизм - радянсько-московський. Але, так би мовити, ”коаліційний імунітет“… врятував його.
З того часу людство розплачується страшними жертвами за той імунітет-збереження московського фашизму.
Так ось одним із перших таких жертв-платників став - кримсько-татарський нарід. І платить він, як видко, й досі - разом з народом України.
ПІСЛЯМОВА
Та все-таки я не утримаюся, і тому дещо оповім, але не із його величності - Інтернету, тобто не із вселенських відкритостей-доступностів, а із потаємностей.
Отже, у 1979 році, коли, здебільшого, лише здавалося деяке ”послаблєніє“ у фашизній есересерній імперії, - кримськотатарська людність, яка продовжувала перебувати у місцях депортації вже понад 30 років, зокрема, на теренах середньо-азійських так званих союзних республіках… добилася на рівні Москви проведення форуму представників свого народу десь на підступах до рідної землі - Кримського півострова, мабуть, на Херсонщині. Це була літня пора.
Але що ще, окрім ”дозволу“, вчинив Кремль? Через усі системи влади, у тім числі і, перш за все, через - репресивну, настановив всілякі фізичні перешкоди, щоб тільки люди не змогли добратися на ту зустріч.

Наприклад, в аеропорту Ташкента він настановив у пунктах реєстрації пасажирів… представників КДБ СС (”СС“ це, перш за все, мається на увазі - ”Совєтскій Союз“) - під виглядом працівників летовища, які, беручи паспорти пасажирів і, коли бачили там запис у графі ”національність“ - ”татарин“, то тоді у вибачальній формі об’являли, що, мовляв, помилково на одне й те ж місце продано два квитки, пропонували власнику здати його і отримати назад гроші.

Ще одна післямова.
А в той час у Ташкенті гастролював Володимир Семенович Висоцький, до речі, його також ― ”пасли“.
Не пасли лише Лева Лещенка, який тоді ж був також там. Не пасли, бо дав зробити себе ”русскім“.

.
В.Пилипенко
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1