Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

БРАТОЗАВРИ

БРАТОЗАВРИ
БРАТОЗАВРИ
”Я радше обідав би на долівці української хати, аніж за столом московського князя“.
Едвард Кларк (1769 - 1822), англійський мінералог, мандрівник.

Часом безпосередні життєві обставини стають вагомішими, більш переконливі і промовисті, аніж висловлювання видатних людей. Тому цього разу, як кажуть - ні пари з вуст про глибокодумності, наприклад, Д.Донцова, Ґ.Геґеля, В.Липинського, Е.Канта, В.Шевельова, К.Маркса, Г.Сковороди, Л.Фойєрбаха, В.Немирича чи то, приміром, Б.Спінози і інших.
Отож одного разу, найімовірніше, 2008 року, то було теплої пори, я подався у сусіднє місто Приморськ, де побував у обійсті однієї родини, тобто у приватному будинку- хаті. Удома була господиня і двоє дітей, господар десь подався на роботу. Спілкуючись на теми життя-буття, жінка повідала, що її чоловік із глибинки Росії, десь із Вологодщини.
Так ось був час, коли господар став наполягати поїхати родиною у його рідну ”дєрєвню“ до батьків. Оповідачка, тобто дружина не раділа цьому і тому під різними приводами домагалася відтермінування цієї подорожі.
Урешті-решт, років виявилося більше, аніж підстав для перешкод цьому, вже й діти підросли, тому прийшлося таки поподорожувати туди.
Чоловіку там було, звичайне, легше дивитися на масове ”дєрєвєнське“ п’янотство, на кожнокроковий ”мат-перемат“, на сірість і косість-кривість того, яке дивним чином ще якось трохи довліло-трималося на водці і сельодці над землею. Він, скорше, з меншим подивом спостерігав загальну картину деградації односельців.
Але припущення оповідачки стосовно терпимості думок-емоцій чоловіка … виявилися хибними. Бо після повернення в Україну, у місто Приморськ Запорізького краю, через деякий час господар несподівано заявив дружині (у цій частині переказ господині - мені запам’ятався дослівно): ”Я туди… більше не поїду“.
Тобто за родину навіть і мова вже не йшлася.
І ще привертає увагу вираз - ”туди“. Бо це свідчить про те, що людина, яка збагнула український світ - усвідомила всю чорноту, все гидотство ”братородного“ москвинства.


В.Пилипенко
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1