Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

ПРО ЩО КАЖУТЬ ОЧІ

ПРО ЩО КАЖУТЬ ОЧІ
Журавель, колодязь, поле,
Хата, стежка, небокрай…
Кожну ніч мені приходе
Спомин… й шепче: ”Все згадай“.


Десь із півроку тому, або й більше, пан Микола Буряк надіслав мені оцю чудову світлину, але без найменшого опису. Я незабаром спрямував запит до відправника з проханням повідомити бодай парою слів координати цього захоплюючого, забираючого всі очі краєвиду; припускаючи чомусь, що це, мабуть, хутір Новий. Для широкого загалу уточнюю, що мова йде про Гуляйпільські обшири-чудовиди на Запорожщині.
Не діждавшись відповіді, спершу збентежився, але згодом оцю невизначеність я перевернув на позитив. Тобто за таких обставин у кожного з нас принагідно з’являється гарна-пречудова можливість… побачити у цій світлині своє рідне село. Оце я й зроблю зараз.
Отож мені ввижається, ба більше, я переконаний, що це краєвид села Пурхівки. Оце вдалині ліворуч видніються хатки краю села, де обійстя Нагірної Тоні, де раніше жили Бирюки, там же ж і Наливайки, і Білаші, і Репетуни і інші пурхани. А оця квітчаста смужка ніби веде до хутора Широкого, а якщо від її початку відвести погляд трохи праворуч, туди за дерева, то там можна напитися надзвичайно доброї прохолодної води… із знаменитого-незабутнього - з журавлем - пурхівського колодязя. Скільки цеберок кришталево чистої, мабуть, найдобрішої у світі води - з нього було несено на коромислах, возимо у відерних алюмінієвих бідончиках, начеплених на рулі велосипедів…
Більше вже нічого не скажу, бо можу не зупинитися.
Всім і кожному щиро бажаю своєї уяви - про рідне, про незабутнє.


В.Пилипенко
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1