Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Кремлівська савана або Про політику ”тяв-тяв“

Кремлівська савана або Про політику ”тяв-тяв“
“У кожної нації свої хвороби. У Росії — невиліковна”, –Ліна Костенко.
.
Хоч тваринний світ вважається і нижчою організацією у земному існуванні - у порівнянні з людським життям, але таке вважання… ох і які тільки викликає сумніви… Бо, власне, якраз у людському світ, а не в тваринному - панує лукавство, підлість і інші синоніми-чорноти, якими він повен по вінця. Куди там рівнятися до цього ”непросунутим“ тваринам.
От якщо, приміром, собаці кинути маслака, то він, зазвичай, тоді вже й не гавкне, але й не підходь, бо може загарчати. І це зрозуміло і собакам і навіть людям. Наголошую (бо це важливо) - і собакам, і людям.
А ось у людській савані, дивлячись на оцю чорнину, видко, що можна підійти і до скаженого ”пса“, і навіть якщо у його роті-пащі (увага!) ”маслак“, який з одного боку має назву ”Крим“, а з іншого - ”Донбас“. Ба більше… виходить, що з такою потворою можна вести нібито і розмову… попри гарчання і зайнятість тої ж таки пащі(?!).
Апріорі, це є не те що - не по-людськи, а й не по-тваринному. Тваринам буде не до тями: чому той, який із кісткою, не гарчить? Це з одного боку, а з іншого, тобто з гомосапієнсного - ще більші запитальні нетямки: як можна розмовляти із ”Пащею“, зайнятою ”маслаком“?!
Є і інша заввага про ”можна“, яка стосується минулого ХХ століття: якою повінню крові тодішні фашизні утвори оцих репрезентантів - затопили тоді людський світ Земної кулі. Здавалось би, що після того і аж до кінця світу людського вони не мали б наближатися один до одного навіть на відстань гарматного пострілу, тим паче, що одна з них - Московія-РФ, незмінно так і залишається фашизною, відповідно - агресивною, розбійною, кровожадною… Та ба - ні, бо … ”ГАЗ“. Що це означає, окрім того, що є суть - блакитне паливо, оповім далі по-своєм.
Після нападу ”замєчатєльнай Страни Савєтав“ на Чехословаччину у серпні 1968 року, Молдавія, будучи до того напічкана по самі вінця військами, залишилася гола, мов пустеля (у мілітарному розумінні). Тому тоді на заміщення відбувся масовий призив дядьків-молдаван, тобто резервістів, які маневрували по полях і лісах для відновлення свого армійського досвіду. Поміж ними траплялися і поодинокі молоді бійці недавнього весняного призову, серед яких був і я.
Отак одного разу під час чергового привалу-передиху на одному узліссі, то був, мабуть, Унгенський район, до нас прибув майор із політвідділу округу (на цивільній мові - інструктор чи якийсь завідувач якогось відділу райкому або обкому КПРС) - такий собі білолиций, пухкенький, у порівнянні з нами - запиленими і обпаленими молдавським сонцем, виснаженими безупинними мандрами.
Звичайне ж, він глаголив про ”мєждународнає палажєніє“, про що конкретно - не пам’ятаю. Але чомусь все-таки одне закарбувалося, це коли він заговорив про міжнародну безпеку, де прямо наголосив на тому, що постачання-продаж СРСР… газу в країни Заходу - є гарантією безпеки для самого Союзу. Тобто, що торгівля газом, тобто (це вже я від себе) садовлення капіталістів на московську газову голку, потрапляння їх у залежність, на кшталт - наркотичної, є гарантією, що вони не нападуть на газ-імперію. Далі прямота майора обірвалася. Він не сказав про ще один - найголовніший запобіжник, який беззаперечно діє безвідмовно і понині, і про який я збагнув багато років поспіль.
Отож майор знав і бачив, у тім числі і на останньому випадку із ЧССР, що газова голка ще тоді була гарантією безкарності і за будь-яке московське загарбництво, яке блюзнирсько-кумедно московські кремлядці називали ”баратьбой за мір ва всьом мірє“.
То тепер це приходиться говорити за нього.
Але оскільки мова вище велася під парадигмою порівняння людського світу - з тваринним, то недомовлене згаданим майором має у теперішній час наступну собачу формулу: Московія-Путін - гарчить, а країни заходу, особливо деякі, у відповідь йому - ”тяв-тяв“… і роблять так, щоб хижаку завжди було кого загризати.
Про це говорить і експонована чорнина, яка напрошується на назву - ”тяв-тяв - гир-гир“.
Післямова. Якщо уявити, що десь існує такий собі вмикач самозбереження людства, то його явно було вимкнуто у минулому столітті і, судячи з теперішньої дійсності, він і надалі полишається у тому ж стані.
.


В.Пилипенко
0

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1