завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

До 100-річчя проголошення УНР

До 100-річчя проголошення УНРПодії Першої світової війни послабили вплив режимів імперій на етнічних українців й в 1917-1920 роках повстало державне життя України зі столицею в Києві.
23 лютого (8 березня) 1917 року в Петрограді, столиці Російської імперії, спалахнула "лютнева" революція. 2(15) березня 1917 року Микола
Детальніше

Ленд-ліз: що замовчувала радянська пропаганда

Ленд-ліз: що замовчувала радянська пропаганда
За ленд-лізом до Радянського Союзу постачалися не лише валянки та тушковане м’ясо, а й танки, літаки та боєприпаси
Історія Другої світової війни, а точніше, її радянська інтерпретація, мала багато закритих сторінок для суспільного дискурсу. Якісь із них залишалися невідомими, якісь
Детальніше

Награды Первой мировой войны России и союзников

Награды Первой мировой войны России и союзниковПервая Мировая война стала бедствием не только для России, но и для союзников. В противовес «Тройственного союза» была создана «Антанта», в состав которой вошли Россия, Франция и Англия.
Россия
К 20 веку наградная система Российской Империи, созданная еще Петром Великим, пришла в равновесное
Детальніше

Розгром московитів під Конотопом українським гетьманом Іваном Виговським (відео)

Розгром московитів під Конотопом українським гетьманом Іваном Виговським (відео)Конотопська битва або Соснівська битва (7 липня - 9 липня 1659) - битва між військами українського гетьмана Івана Виговського і московитською ордою біля міста Конотопа сучасної Сумської області. Один з ключових епізодів московитсько-української війни 1658-1659 років.
Детальніше

97 років тому більшовики таємно вирішили ліквідувати загони «батька» Махна

97 років тому більшовики таємно вирішили ліквідувати загони «батька» Махна1919 року було прийняте таємне рішення Ради робітничо-селянської оборони УСРР про ліквідацію махновських загонів, яка все ще залишалася діючим формуванням Червоної армії. Махновці у різні періоди Української революції заключали союзи з різними сторонами – то з українською армією, то з більшовиками.
Детальніше

24 лютого 1921 року - повстанська армія Нестора Махна наступала на Олександрівськ

24 лютого 1921 року - повстанська армія Нестора Махна наступала на Олександрівськ24 лютого 1921 року - повстанська армія Нестора Махна наступала на Олександрівськ, постійно поповнюючись за рахунок червоноармійців і селян, незадоволених політикою більшовиків.
Детальніше

Берестечко. Битва за Україну (відео)

Берестечко. Битва за Україну (відео)Загадки української історії… Що ми знаємо про найбільшу битву 17 століття у Європі, битву під Берестечком?
Детальніше

Наша історія: Група українських підпільників з Гуляйполя

Наша історія: Група українських підпільників з Гуляйполя«Время новостей» продовжує публікацію матеріалів запорізького історика Юрія Щура, присвячених участі запорожців в національно-визвольній боротьбі в 20 столітті. Цей нарис присвячений підпільному націоналістичному осередку, який стихійно виник серед молоді Гуляйполя в 1947-1948 роках.
Детальніше

Грузовой автомобиль ЗИЛ-164А

Грузовой автомобиль ЗИЛ-164АВ целях безостановочного перехода производства на выпуск нового грузового автомобиля ЗИЛ-130, взамен ранее выпускаемого автомобиля ЗИЛ-164, на автомобильном заводе им. Лихачева с 1961 г. начат выпуск автомобиля ЗИЛ-164А, являющегося переходной моделью. В конструкции этого автомобиля использованы некоторые
Детальніше