Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Через випадки захворювання на ботулізм в області перевіряють усі торгові мережіЧерез випадки захворювання на ботулізм в області перевіряють усі торгові мережіУ Запорізькій області, як і в цілому по Україні, наразі склалася критична ситуація із захворюванням на ботулізм. З початку року у Мелітопольському, Чернігівському, Василівському районах, м. Енергодар та м. Запоріжжя дев’ять людей постраждали від вживання риби. Про це повідомили під час брифінгу начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктор Шершнєв та головний епідеміолог області Олександр Мащак.

- Якщо минулого року на цей період було зафіксовано шість випадків захворювання на ботулізм, то цього року їх уже дев’ять. Проте торік у регіоні були летальні випадки, цього ж року всім хворим була надана своєчасна необхідна медична допомога, всі хворі отримали сироватку, - повідомив Олександр Мащак.

У всіх випадках погіршення стану пов’язано з вживанням в’яленої риби, придбаної в торгівельній мережі або у випадкових торговців. Уже в перші години після реєстрації захворювання завдяки оперативному інформуванню Запорізького обласного лабораторного центру, лікувальних закладів міста й області, їх постійній співпраці була можливість швидко встановити вид та місце придбання підозрілої продукції, негайно вжити заходи запобігання виникненню нових захворювань та подальшому розповсюдженню ботулізму.

На сьогодні разом з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування проводиться широкомасштабна кампанія з перевірки торгівельної мережі, закладів громадського харчування, місць несанкціонованої торгівлі рибною продукцією, на місцях працюють робочі комісії. Зокрема, перевіряються законність функціонування торгівельних точок, додержання умов виробництва, технологічних регламентів, транспортування, зберігання та реалізації. Перевіряється наявність та достовірність документів, що гарантують якість та безпечність продукції ризику. Разом з представниками Національної поліції проводяться рейдові перевірки місць стихійної торгівлі. За виявленими фактами порушень складаються протоколи, матеріали передаються в прокуратуру.

Суб’єкти господарювання, які займаються обігом риби та рибопродуктів, попереджені про відповідальність за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів та кримінальну відповідальність згідно із законом.

- Ситуація дійсно склалася критична. Серед областей Запорізький регіон має найвищі показники захворюваності на ботулізм. Якщо у минулі роки випадки захворюваності виникали через приготування риби та інших продуктів у домашніх умовах, то тепер у більшості випадків – це придбана продукція. Існує проблема контролю за реалізацією та якістю продукції, наразі по всій області посилено заходи з перевірки торгових мереж та ринків, - наголосив Віктор Шершнєв.

Фахівці радять населенню утриматися від придбання та вживання риби і рибної продукції, не соромитися перевіряти умови зберігання та реалізації, запитувати у торговців відповідні документи на продукцію, зберігати чеки та в разі виникнення перших ознак захворювання негайно звертатися до лікувального закладу.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1