Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Через захворюваність дітей на ГРВІ в Запорізькій області на карантин закриваються школи

Через захворюваність дітей на ГРВІ в Запорізькій області на карантин закриваються школиУ Запорізькій області на минулому тижні зареєстровано 10 784 випадків гострих респіраторних інфекцій. Показник захворюваності склав 608,2 на 100 тисяч населення, що нижче порогового рівня на 20% (поріг становить 760,5).

За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, діти до 17 років серед захворілих склали 72%. Максимальний показник захворюваності зареєстрований серед дітей вікової групи 0-4 роки – 2879,8 на 100 тисяч. Госпіталізовано 312 осіб, у тому числі 235 (75%) – діти.

У зв’язку з високим рівнем захворюваності дітей на ГРВІ повністю призупинено навчальний процес у двох школах м. Запоріжжя (Заводський район), частково призупинені навчання учнів у 32 класах окремих шкіл м. Запоріжжя. Також закрито 8 класів у трьох школах м. Енергодар, 2 класи в школі Мелітопольського району та 1 клас в школі Токмацького району.

У вірусологічній лабораторії ЗОЛЦ на четвертому тижні 2018 року було визначено 4 позитивних результата по вірусу грипу В, при дослідженні хворих методом люмінесцентної мікроскопії – 5 позитивних результатів, у тому числі 3 – грип В, 2 – парагрип.

Всього з початку сезону грипу та ГРІ із 101 досліджень в полімеразно-цепній реакції (ПЛР) визначено 11 позитивних результатів по вірусу грипу В, в інших методах досліджень – 6 позитивних результати по вірусу В. Із 33 досліджень в ПЛР на віруси гострих респіраторних інфекцій 12 - ріновіруси, в інших методах досліджень – 6 – віруси парагрипу, 4 – аденовіруси, 1 - RS-вірус.

Летальних випадків від грипу та його ускладнень в поточному сезоні не зареєстровано.

За станом на 26 січня проти грипу щеплено 19555 осіб, із них медпрацівники – 4637. Щеплення проведені за власні кошти – 3321, за кошти підприємств – 5341, місцевий бюджет – 10893.

Інтенсивний показник захворюваності на грип та ГРВІ в Україні становить 410,6 на 100 тисяч населення, що на 20,5% більше минулого тижня. У жодній із областей України епідемічний поріг не був перевищений проте при збереженні тенденції до підвищення темпу приросту існує ймовірність перевищення епідемічних порогів в окремих регіонах України. Спостерігається збільшення кількості випадків гострих респіраторних інфекцій та тяжких гострих респіраторних інфекцій.

В Україні з початку епідемічного сезону із 12,5 млн. осіб груп ризику вакциновано лише 1,3%.

За словами медиків, для профілактики грипу і інших ГРВІ важливо зменшити число контактів з джерелами інфекції, це особливо важливо для дітей. Також необхідно пам’ятати, що інфекція легко передається через брудні руки. Якщо все-таки з’явилися симптоми захворювання, необхідно пам’ятати, що є можливості для зменшення негативних наслідків для здоров’я і життя. На сьогодні доступна незчисленна кількість засобів, але для населення важливо не випробувати усі фармацевтичні препарати, а якнайшвидше звернутися до лікаря, який призначить необхідне лікування.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1