Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

24 лютого 1921 року - повстанська армія Нестора Махна наступала на Олександрівськ

24 лютого 1921 року - повстанська армія Нестора Махна наступала на Олександрівськ, постійно поповнюючись за рахунок червоноармійців і селян, незадоволених політикою більшовиків.

У німецькому хуторі Фридрихсталь в районі Гуляйполя махновці з′явилися під виглядом будьонівців і без бою роззброїли кавалерійський дивізіон Червоних.

В іншому селі таким же чином потрапили в полон три полки 124 бригади 42-ї дивізії. При цьому були розстріляні 30 колишніх махновців, які перейшли до Червоним, кілька комісарів і кобріг Блюмберг.

Через кілька годин тисяча махновців полонила ще два Червоних полку з 16-ма гарматами - всього близько 5 тис. осіб. Тисяча полонених червоноармійців добровільно перейшла на бік «Батьки», і з них сформували новий полк повстанської армії. Решта 4 тис. Полонених червоноармійців - відпустили. Їх залишили в степу, відібравши попередньо шинелі і чоботи, щоб ці солдати випали з ладу на більш тривалий термін і в майбутньому не відразу використовувалася Червоними проти «Батьки Махно».


24 лютого 1921 року - повстанська армія Нестора Махна наступала на Олександрівськ
1

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1