Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», з часу підписання Президентом України Указу N 945/2006 від 10 листопада 2006 р.

Початок заходів в м. Гуляйполе о 09.30 в церкві по вул. Петровського, 11.00 покладання квітів до пам′ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС, 11.30 в КСК Сучасник - літературна зустріч-реквіум ліквідаторів з молоддю, громадсткістю.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібне це свято, яке справедливіше назвати «День ліквідатора», день пам’яті про тих, хто в повному обсязі виконав свій професійний обов’язок в роботах по ліквідації аварії на ЧАЕС. Ця біда торкнулася сотень тисяч українців - ліквідаторів, переселенців, дітей та дорослих. Завдяки мужності ліквідаторів, ми сьогодні можемо з жахом згадувати про ті події. Без самовідданого героїзму тих мужніх людей, наслідки могли б бути набагато гірші.

І невідомо, чи багато хто з вас, хто читає ці строки, зміг би сьогодні мати таке щастя - бути живим і насолоджуватися життям. Надання державного статусу «Дня ліквідатора» ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких, недостатній для нормального життя розмір пенсії, неналежний стан з забезпеченням ліків, зменшення об’єму пільгового забезпечення при оплаті ЖКГ. Зменшився перелік категорій на отримання безкоштовних санітарно-курортних путівок та інше як для ліквідаторів так і для потерпілих громадян ( вимушене переселення).

На жаль, багато хто з ліквідаторів вже давно покинули це земне життя. В 2015 році актив районного осередку зменшився ще на 2 ліквідатора,Домашенко Олександра Володимировича та Ільченко Юрія Володимировича, мешканців вул. Шевченко, м. Гуляйполя . Нажаль список ліквідаторів, що пішли з життя після тривалої хвороби збільшився до 19. Тому велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто спас нас від ще більшого лиха.

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції. Від усього серця зичимо ми героям-ліквідаторам та усім Гуляйпільцям, хто пам’ятає світ до Чорнобиля і тим, хто народився вже після катастрофи, – міцності духу, здоров’я і впевненості у завтрашньому дні! Без пам’яті не можу бути майбутнього!

Голова районного осередку ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Б. Горпинич
2

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1