Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Державні лотереї: історія і сьогодення

Прислів’я говорить, що краще синиця в руці, ніж журавель у небі. Тому багато хто скептично ставиться до лотерей і розіграшів, дехто — навіть з побоюваннями. Проте є й багато охочих таки спіймати біль жаданого птаха: люди охоче купують лотерейні білети та беруть участь в іграх онлайн. Ми зібрали цікаві факти про лотереї та розвиток цієї справи в Україні.


Грали, грають та будуть грати


Лотереєю називають такий вид організованих азартних ігор, де виграш залежить від випадкового вибору певного номеру. Призовий фонд зазвичай формується зі внесків за лотерейні квитки (чи оплату будь-якого іншого шансу долучитися до гри). Шанс отримати виграш в лотереях традиційно мізерно малий: білет купують радше заради відчуття азарту, можливості подражнити долю — а раптом поталанить цього разу?


Прообрази перших лотерей з′явилися ще до нашої ери. В Давньому Китаї в 2 ст. до н. е., діяла державна лотерея, принцип дії якої дуже схожий на сучасний: люди купляли білети та відмічали на них 2 числа таким чином, щоб білет не можна було підробити. Потім імператор діставав з дерев’яного ящика с цифрами на аркушиках 2 номери. Щасливчик, який вгадав ці числа, отримував чималу суму. За легендою, таку гру вигадав правитель, щоб зібрати гроші на армію та врятувати Китай від міжусобних воєн. Лотереї повсюдно використовували для корисних потреб і поповнення бюджету. Наприклад, у Римі Юлій Цезар провів лотерею, щоб зібрати кошти на ремонт доріг і будівель. У Бельгії у середині XV ст. зібрані від лотереї кошти йшли на підтримку незаможних громадян.


Імідж лотерей вперше масштабно «зіпсували» в США. Там у XIX ст. цей вид азартних ігор був надзвичайно популярним, однак погано контролювався та переважно перебував у приватній власності. Попри те, що лотереї фінансували благоустрій церков, шкіл і лікарень, у цій сфері процвітала корупція, а тому обмануті громадяни лютували. Тому на початок XX ст. в Америці лотерейний бізнес був під забороною.


В Радянському Союзі лотереї спочатку також були заборонені, оскільки вважалися «буржуазним пережитком». Однак неврожаї змусили звернутися до цього способу наповнити бюджет. Однак перша лотерея була направлена на боротьбу… з алкоголізмом. У 1920 році стартувала безпрограшна лотерея «Книга замість горілки». За 30 копійок власник квитка отримував одну або кілька книг. Виручений дохід організатори обіцяли направити на «культурні заходи, пов′язані з відволіканням від алкоголізму».


Сучасні українські лотереї


В незалежній Україні лотерейний бум припав на 90-ті роки. Через поблажливий закон сталася ситуація, схожа на американську: людям обіцяли золоті гори, але отримували вони тільки клаптик паперу, а шикували власники торгових точок з білетами. Головною причиною такого безладу називали неврегульованість законодавства, але потрібного акту дочекалися лише у 2013 році. Зокрема, закон «Про державні лотереї в Україні» встановив монополію держави у лотерейній сфері і заборонив діяльність інших суб’єктів.


Факти про державні лотереї в Україні:  • Виручка з держлотерей традиційно спрямовується на підтримку спорту: зокрема, за лотерейні кошти було побудовано Палаци спорту в Харкові, Одесі й Запоріжжі.

  • На зміну традиційним білетикам прийшли миттєві онлайн-лотереї, де поповнити або зняти кошти можна через банківську картку або додаток: https://money.kyivstar.ua/parimatch.

  • Діють три оператори: Українська національна лотерея, М.С.Л. та Патріот.

  • Лотереї діють на принципах державної монополії, добровільності, гласності, рівності умов участі, захисту інформації та попередньої оплати ставки.

  • Найбільший виграш в історії українських лотерей зафіксовано у «Спорт Лото» — 15 мільйонів 203 тисячі гривень.


Грайте з розумом!


0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1