Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Договора супферфіцію та емфітевзису

Договора супферфіцію та емфітевзисуДля користувачів земельних ділянок є ряд переваг в укладанні договору суперфіцію та емфітевзису порівняно з договором оренди. Наприклад, за договором оренди права користувача обмежуються необхідністю отримати згоду власника на зміну орендаря. А при укладанні договору емфітевзису та суперфіцію щоб продати право користування землею така згода непотрібна, тобто ви можете вільно продати своє право забудувати земельну ділянку або право обробляти землю будь-кому. При цьому власник землі залишається незмінним.
Уклавши договір емфітевзису, користувач стає реальним розпорядником землі, у той час, як у власника землі залишаються лише номінальні права. Наприклад, якщо ви укладете безстроковий договір емфітевзису, то розірвати його можна буде лише з підстав визначених у договорі та законодавстві. У разі, якщо таких підстав не буде, то ви зможете користуватися чужою землею скільки завгодно Водночас не може бути відчужене право суперфіцію і емфітевзису земель державної і комунальної власності, тобто право користування цією землею не можна продати, подарувати чи заповісти.
Крім того, на відміну від договору оренди емфітевзис та суперфіцій носять довготривалий характер і можуть бути встановлені на невизначений строк.
Ще однією перевагою договору суперфіцію та емфітевзису є можливість вільного встановлення розміру та форми оплати (або взагалі – безоплатність договору), в той час як договір оренди земельної ділянки є платним, до того ж законодавством встановлені граничні мінімальні розміри такої оплати.
Як укласти договори емфітевзису та суперфіцію
Коли Ви визначились із видом договору, який бажаєте укласти, вам необхідно:
виготовити документацію із землеустрою, яка включає план земельної ділянки;
укласти та підписати договір;
зареєструвати договір у відповідному територіальному органі Держкомзему (за місцезнаходженням земельної ділянки).
Емфітевзис - право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб. Тобто, договір емфітевзису дає право обробляти чужу землю, засівати її, збирати врожай тощо. Таке право визначено у ст. 102-1 Земельного кодексу України.
Суперфіцій - право користування чужою земельною ділянкою для забудови. Наприклад, власник земельної ділянки має право надати її в користування іншій особі для будівництва промислових, побутових, соціально-культурних, житлових та інших споруд і будівель. Це передбачено ст. 102-1 Земельного кодексу України.
Емфітевзис і суперфіцій виникають на підставі договору між власником земельної ділянки та особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою для відповідних потреб.
2

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1