Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Фестиваль народної творчості “Срібна купальська роса” зібрав близко 6500 гостей

На мальовничому березі р. Молочна неподалік від с. Кутузівка Токмацького району за підтримки комунальної установи “Обласний методичний центр культури і мистецтва” Запорізької обласної ради, департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації, відділу культури і туризму Токмацької райдержадміністрації, районного організаційно–методичного центру відділу культури і туризму Токмацької райдержадміністрації відбувся обласний фестиваль народної творчості “Срібна купальська роса”, який цьогоріч набув статусу обласного.

Свято розпочалось із традиційної ходи учасників фестивалю під девізом: “Усі на Івана Купала, щоб життя красивіше стало!” (близько 250 учасників художньої самодіяльності). У концертній програмі взяли участь фольклорні і вокальні колективи та окремі виконавці Токмацького, Вільнянського, Чернігівського, Михайлівського, Пологівського, Новомиколаївського, Якимівського районів та с. Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області.

В рамках фестивальних заходів також відбулось театралізоване дійство «Свято у вінках» та виставка-продаж виробів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва за участю 23 умільців з м. Токмака, Василівського, Приазовського, Кам’янсько-Дніпровського, Токмацького районів. На виставці були представлені неймовірні вироби традиційного народного і сучасного мистецтва — живопис, інтер’єрні ляльки, вишивка, сувеніри, картини і прикраси з бісеру, декупаж, ляльки-мотанки, канзаші, гончарні вироби та інші. Для усіх бажаючих були проведені майстер класи із гончарного мистецтва та плетіння купальських віночків.

Та яке ж свято без смачної рибної юшки та козацького кулешу? У конкурсі на кращу рибну юшку змагались сім місцевих команд. Вельмишановне журі у складі почесних гостей заходу скуштували традиційну святкову страву та оголосили трійку переможців конкурсу. Так, третє місце виборола команда Молочанської міської ради, друге – Жовтневої сільської ради, а почесне перше – Токмацької райдержадміністрації.

Кульмінацією свята стало запалювання купальського багаття, фаєр-шоу і святковий феєрверк від театру вогню “Магай” Запорізького району.
Фестиваль видався надзвичайно насиченим і цікавим. На галявині працювали ярмаркові торговельні майданчики від сільських рад Токмацького району, дитячий ігровий майданчик, тематична фото-зона. Не залишились без уваги відвідувачів і гастрономічні локації.

Загалом, фестиваль пройшов на високому організаційно-творчому рівні про що свідчила чимала кількість глядачів (близько 6500 осіб) та активна участь самих непересічних місцевих мешканців та гостей свята у конкурсах та театралізованих дійствах.

Проведення даного заходу в черговий раз підтверджує, що відродження українських народних звичаїв, традицій української культури можна досягти тільки комплексно при підтримці органів державної влади, місцевого самоврядування, спонсорів та самих громадян.

Нагадаємо, традиційно свято Івана Купала українці починали святкувати з вечора 6 на 7 липня, для цього вони збирались на галявинах поблизу води, співали обрядових пісень, пускали на воду віночки, танцювали та грали в купальські ігри. Завдяки творчому неспокою працівників культури та аматорів народного мистецтва можна доторкнутись до народних джерел і поринути у чарівну купальську ніч.

Здавна наші пращури шанували свої звичаї і обряди. Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних свят – це свято молоді – Купало або Купайло, яке з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося у церковне свято — Різдво Іоанна Хрестителя. Але народна пам’ять зберегла купальську обрядовість та пісні, які належать до найдавніших часів, до первісних поезій та ритуалів на честь життєдателя – Сонця.

www.rada.zp.ua

Фестиваль народної творчості “Срібна купальська роса” зібрав близко 6500 гостей
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1