Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Гуляйпільщина у небезпеці!

Гуляйпільщина у небезпеці!Запорізька обласна рада своїм рішенням зробила крок до розробки на території Гуляйпільського району, Запорізької області, родовища залізної руди. Це відкриває перед мешканцями цілий комплекс проблем – знищення сільськогосподарських угідь, забруднення повітря шкідливими речовинами, отруєння водної системи району. Вже незважаючи на типові екологічні наслідки, головна небезпека криється у радіоактивності родовища.

Про вміст урану свідчить, поряд з багатьма іншими факторами, показники вмісту свинцю, частка якого, за даними геологів, складає 23 кг на одну тонну руди. Для порівняння в руді Криворізького родовища частка свинцю складає лише 3 кг на тонну.

За даними СЕС, навіть без розробки родовища, перевищення допустимих норм по радону в Гуляйпільському районі складає 62%. Притому, що в Запоріжжі, з його промисловими об’єктами, перевищення становить лише 5%.

Враховуючи низький вміст заліза в руді (близько 10%), тяжкі геологічні умови, видобуток заліза стає не рентабельним. Тож постає питання, заради якої речовини планують розробляти родовище.

На протязі 7 років місцеві мешканці чинили супротив ініціативам по розробці родовища. Про неприпустимість будівництва гірничо-збагачувального комбінату заявляла і чиновники обласного рівня. Але перед новим роком питання, яке вирішує долю не тільки мешканців Гуляйпільського району, але і всієї області, поспіхом просувається через місцеві ради.

В середу, 26 грудня, на районній сесії Гуляйпільської райради було прийняте рішення дозволити ТОВ “Гайчурський ГЗК” проводити геологічне дослідження на тереиторії району.

Люди, будемо не байдужими, це стосується нас і наших дітей!

Джерело
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1
Профіль
 Рейтинг 43  Kokain  08 квітня 2013, 00:00цитувати виділене
Северин - клоун!)))
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 27  sergey  08 квітня 2013, 00:00цитувати виділене
я був свідком коли депутати з подивом читали рішення райради, бо приймали його з голосу ведучого.... а останнім, що сказали говорити тей говорили...
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 6  MarySara  08 квітня 2013, 00:00цитувати виділене
я вважаю, що особа яка займає таку посаду повинна стримуватись в своїх висловах, тим паче на форумах та в коментарях. бо не знаеш "звідки завтра вітер подує"
Сьогодні до твоєї думки прислухаються, поважають, а завтра ...
Автор: Елена Муха"03.01.2013
"Розробка" і "Дослідження" - це різні речі! Тим більше, ліцензія на дослідження території видається на пять років. Тож ніхто "рити" землю не буде. Ніхто і ніколи нам не доводив тієї інформації, що ж насправді в тій залізничненській землі. Тож нехай вивчають - і скажуть нам, що в ній!"
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 43  Kokain  17 березня 2013, 00:00цитувати виділене
Ви молодці !?... у нас що гурток ? чи організація? ти мабудь думаєш ,що всі хто тут пишуть перебувають в якійсь банді ))))) сайт грамади та кучу інфи знайде кожен сам кому дійсно цікава ця тематика. Таке враження що Сталін зовсім не Сталін))) впав з луни . от спробуй і напиши в районці про своє негативне враження , подивимось як в тебе це вийде . в районці !))) сміх та й годі )))
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 12  StaLin  17 березня 2013, 00:00цитувати виділене
дякую! ви молодці. Тепер буду оперувать умнішою інформацією. Всетаки було б классно напечатать усе це в районній газеткі!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! хай знають всі люди!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 43  Kokain  15 березня 2013, 00:00цитувати виділене
http://gromadagp.at.ua/ БУДЬ В ТЕМІ! А НЕ ТІЛЬКИ НА МАХНОГРАД.КОМ .
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 43  Kokain  15 березня 2013, 00:00цитувати виділене
http://gromadagp.at.ua/ БУДЬ В ТЕМІ! А НЕ ТІЛЬКИ НА МАХНОГРАД.КОМ .
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 12  StaLin  14 березня 2013, 00:00цитувати виділене
я просто не в темі. У вас більше ж документив
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 43  Kokain  13 березня 2013, 00:00цитувати виділене
Сталін, ти дуже розумні коменти пишеш, ти теж , як я розумію Проти і писав вище ,шо карьер дійсно х..ня, але перед тим як агітувати народ написати в газети ти повинен сам щось зробити для цієї проблеми , а вже потім інших призивати . Почни із завтрашнього дня. Можеш на Муху в суд подати ( так як ті штовхав раніше цю ідею)Завтра пишешь в нашу районку, потім в Пологи і Оріхів. А вже після цього пишешь сюди викладуєш особистий досвід і призіваеш інших писати.
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 110  Kompozit  12 березня 2013, 00:00цитувати виділене
Всю жизнь кому то попу лизать привыкают некоторые. А то что их мать и отец здесь живут нас...рать получается. Конечно главное себя обеспечить и прикрыть!Да чтобы вы провалились гады! Нам хватило выпущенного радона еще в советские годы. Посмотрите сколько людей у нас от рака умерло за последние годы,и скольким ставят непонятные диагнозы. Вы что хотите как Сталкеры бродить по родным землям??? А Лена пусть дальше ложь пишет - БОГ ей судья!
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 12  StaLin  12 березня 2013, 00:00цитувати виділене
ну так іще є ж пологовські і оріховські газети. Це ж стосується і них
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 43  Kokain  11 березня 2013, 00:00цитувати виділене
на вкус и цвэт товарищей нет , співа дійсно классно , а пише за карьєр брехню. А Ви ,Сталін, якщо дійсно вважаєте за карьєр херня, то спробуйте самі написати про це в районці.
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 12  StaLin  11 березня 2013, 00:00цитувати виділене
Товариші однодумці. А чого ви не пишете в нашій районкі про карьєр?????????????????????? доносьте до людей!!!!!!!!!!!!! Карьєр це дійсно херня. повимираємо ж всі з вами!!!!!!!!!! А якшо пані Олена непропускає то подайте в суд. Газета для всих. а не тільки для влади!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 12  StaLin  11 березня 2013, 00:00цитувати виділене
Та чо. Співа классно. Я б особисто кинув тухли яйця в жирну "аміну")))))))))))))))))) А те шо пише під заказ так боїться місто втратить
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 43  Kokain  08 березня 2013, 00:00цитувати виділене
вчора знову ДудкоМуха написала в районці різну нісенітницю та брехню. НІчого святого , в наглу бреше , як людям в очі не соромно дивитись? А МОЖЕ ВСЕЖ ТАКИ СОРОМНО ? ЯКЩО УЧОРА НА КОНЦЕРТІ ВІДМОВИЛАСЯ ВИСПУПАТИ ?!)) теперь хвилюєтся що тухлими яйцями закидають )))
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 43  Kokain  08 березня 2013, 00:00цитувати виділене
ВЧОРА ЗНОВ
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 16  mahnovka2013  06 березня 2013, 00:00цитувати виділене
http://archive.nbuv.gov.ua/portal/natural/UDGRI/2011_2/2_11_03.pdf Люди, Гуляйпільці! Читайте цю статтю,яка одна з багатьох широко висвітлює, що саме залізні руди,збагачені ураном, залягають в основі Придніпроської частини Українського кристалічного щита, на території Гуляйполя і Залізничного! Наша газета колись була радістю для людей і гордістю району,правдивою та цікавою, бо писалася для людей. Шановна пані Олена Муха-позорище для Гуляйполя, своїми руками закриває награмотним людям, які звикли вірити рідній газеті, очі і допомогає пану О. Дудці копати могилу для Гуляйполя!!!!
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 34  Tashka  09 січня 2013, 00:00цитувати виділене
особисто у моїй сім′ї: у мами фіброаденома молочної залози-2 операції було, бабуся померла від раку шлунку, у дідуся рак простати, а на нашій вулиці ракових хворих через 3 хати! це без розробок поки ще....
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 34  Tashka  09 січня 2013, 00:00цитувати виділене
користування надрами на території Запорізької області, затвердженого рішенням обласної ради від 06.11.2008 № 28 (із змінами).

тут чорним по білому написано, що буде відбуватися...прочитати......
дослідно – промислової розробки залізистих кварцитів Гуляйпільського родовища на території Гуляйпільського району Запорізької області, за умови:встановлення в натурі (на місцевості) меж ландшафтного заказника місцевого значення «Балка Різана» та виключення з проекту геологічного вивчення надр зазначеної території;недопущення виснаження запасів питної води Гуляйпільського родовища підземних вод........ і не зрозуміти мислячій людині....не можливо....
 0  або  
Профіль
 Рейтинг 34  Tashka  09 січня 2013, 00:00цитувати виділене
Запорізька обласна рада ВИРІШИЛА: погодити питання надання ТОВ «Гайчурський ГЗК» спеціального дозволу на користування надрами загальнодержавного значення з метою геологічного вивчення, у т.ч. дослідно – промислової розробки залізистих кварцитів Гуляйпільського родовища на території Гуляйпільського району Запорізької області, за умови:встановлення в натурі (на місцевості) меж ландшафтного заказника місцевого значення «Балка Різана» та виключення з проекту геологічного вивчення надр зазначеної території;недопущення виснаження запасів питної води Гуляйпільського родовища підземних вод, яке є єдиним джерелом водопостачання населення району. Рішення прийняте керуючись ч. 2 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до ст.ст. 9-1, 16 Кодексу України про надра, постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615 «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами» та Порядку погодження питання надання спеціального дозволу на корис
 0  або  
Завантажити ще 20, залишилось 24