Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Гуляйпільська громада має високий потенціал для розвитку громадянського суспільства

Гуляйпільська громада має високий потенціал для розвитку громадянського суспільстваЦе засвідчила активність гуляйпільських учасниць проекту «Зміцнення демократичного врядування», в рамках якого наприкінці лютого відбулись заключні тренінги. Серед 26 активістів з 9 ОТГ Запорізької області шестеро – представниці Гуляйполя.

Тренінгова програма – перша частина річного проекту, що реалізується молодіжною громадською організацією «СТЕП» за підтримки фонду NED. Навчання складалось з двох послідовних курсів. У листопаді та грудні представники місцевого самоврядування дізнались про перспективи співпраці з організаціями громадянського суспільства, визначили конкурентні переваги своїх громад, розглянули дієві моделі бюджету участі. А в січні за підсумками конкурсу було сформовано нову групу учасників – з активних мешканців, які бажають сприяти змінам у своїх містах і селах та хочуть створити громадські організації. Для них експерти проекту Надія Кузьмичова та Віталій Лисенко провели тренінги з лідерства та командоутворення, написання проектів і пошуку джерел їх фінансування. А київська тренерка, експертка Центру політичних студій та аналітики «Ейдос» Гюнель Бабакішієва під час інтерактивної лекції розказала про сучасні інструменти громадської участі та адвокаційні кампанії.

Гуляйпільська громада представлена на проекті потужною командою. Четверо її представниць – Ірина Штепа, Юлія Тютюнник, Тетяна Рябко та Анастасія Меркулова – з минулого року працюють над створенням в Гуляйполі громадського хабу, де проходитимуть різні творчі та соціальні заходи. У ході проекту до них долучились Юлія Ануфрієва та Юлія Шейко. Головне для створення успішної громадської організації є – це мотивовані люди, прагнення до змін, контакти з іншими проектами, експертами, активістами.

Створення дієвих громадських організацій у Запорізькій області – одне з завдань проекту «Зміцнення демократичного врядування». Нові НГО отримають можливість виграти мікро-гранти від фонду National Endowment for Democracy (NED) для реалізації своїх перших ініціатив. Підготовка проектних пропозицій триватиме протягом березня за консультаційної підтримки експертів та співпраці з представниками місцевого самоврядування.

Водночас координатори проекту наголошують, що головним його результатом стануть не лише отримані мікро-гранти. Більш важливим є підвищення участі мешканців у житті громади, згуртування місцевих активістів і створення життєздатних громадських організацій – таких, що й надалі зможуть ініціювати різноманітні проекти для розвитку своїх міст і сіл.

Запрошуємо стежити за новинами проекту «Зміцнення демократичного врядування» на його сторінці в фейсбуці: https://www.facebook.com/hromada.zp/

http://gpmrada.gov.ua/news/1146-guliaipilska_gromada_mae_visokii_potentsial_dlia_rozvitku_gromadianskogo_suspilstva.html

0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1