Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Гуляйпільська районна бібліотека відзначає ювілей - 120 років з дня заснування

Гуляйпільська районна бібліотека відзначає ювілей - 120 років з дня заснуванняСвою історію центральна бібліотека яка сьогодні охоплює 27 сільських і має трьохсоттисячне загальний книжковий фонд, починала з маленькою шкільної бібліотеки.

Якою вона була більше сотні років тому сьогодні можна прочитати лише в спогадах її засновника, церковного служителя Івана Дворнікова.

120 років тому в бібліотеці було 64 читача і 937 книг. Варвара Котлярова і Надія Демченко працювати в бібліотеці почали в 50-х роках минулого сторіччя. Тоді це була маленька кімнатка в 14 квадратних метрів. Практикували й мобільні бібліотеки. З пересувним фондом книг часом доводилося проходити десятки кілометрів в день.

У 1957 році районна бібліотека утворилася в будівлі, де сьогодні тут дитяча бібліотека. У 1986 бібліотека знову переїжджає. Вже майже 30 років вона знаходиться в будівлі культурно-спортивного комплексу.

Сьогодні бібліотека це 50 кв.метрів площі і більше 70000 книг. Фонд з унікальними виданнями міг би бути і більшим, але в період Другої світової війни багато було знищено.
Працівники кажуть, зараз не можуть похвалитися старовинними або рідкісними виданнями. Для них цінні ті книги, які читачі беруть частіше за інших. А вдячні відвідувачі на честь ювілею бібліотеки навіть презентують вірші.

На базі бібліотеки часто проводять виставки, різні міські акції та конкурси Вже три роки тут активно використовують інтернет-технології, відкрили навіть комп′ютерні курси для початківців. Але самі бібліотекарі цінують зовсім інше. Всі 120 років, колектив і читачі тут як одна сім′я.

http://tv5.zp.ua/news/10469/Gulyajpol′skaya-rajonnaya-biblioteka-otmechaet-yubilej---120-let-so-dnya-osnovaniya



4

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1