Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Гуляйпільці повернуть чесне ім’я солдату-земляку Івану Негеру!

19 листопада 2014 року при загадкових обставинах від кульового поранення в спину на блокпосту №2 біля с. Березове Мар`їнського району загинув сапер 28-ї бригади, житель села Верхньої Терси Іван Негер, котрому було лише 33 роки. З фронту його так і не дочекалися мама і сестра. «Він ніколи не ухилився б від цієї війни, ні за кого би не сховався, - сказала мама військового Анастасія Негер. - Він пішов воювати, аби захистити Україну, рідний край, і щоб його земляки могли ним гордитися».

Як уже повідомляла районна газета «Голос Гуляйпілля» на початку серпня поточного року, після трьох років переписки із багатьма державними інстанціями, Анастасія Негер подала до Гуляйпільського районного суду позов на Міністерство оборони України, в якому просить видати їй офіційну довідку про те, що її син Іван Негер загинув у зоні АТО і виплатити компенсацію від держави, яка передбачена чинним законодавством. Інтереси родини потерпілих у суді за дорученням народного депутата України Вадима Кривохатька представляють адвокат Юрій Шутак та помічник нардепа у нашому районі Олексій Власенко.

На 6 листопада було призначене вже третє підготовче судове засідання, яке через технічні неполадки у залі суду було перенесене, як і два попередніх, але їх відкладали через відсутність представників військової частини, у якій служив загиблий, і обласного військового комісаріату.

Олексій ВЛАСЕНКО: «Три роки немає сина, мама плаче, побивається. Четвертий місяць триває підготовче засідання суду, яке ніяк не може перейти до розгляду справи по суті, бо третій раз на суд не з’являються представники військової частини і облвійськкомату. Наш адвокат вже згоден своїм транспортом привести людину з військкомату. Хай він теж дивиться матері в очі і мотивує свою позицію. Сьогодні гостро стоїть питання про розгляд адміністративного позову щодо виплати мамі належної допомоги. Адмінпозов чітко визначає, що Іван Негер загинув у зоні АТО, захищаючи нас і Україну. Визнають це і в Міністерстві оборони України, і у військовій частині, і пишуть, що загинув при виконанні службових обов’язків і тоді постає справедливе питання: «Чому ж не платите?». Я читав переписку мами із самого початку і не розумію як це командир в/ч може визначати, що солдат самогубця? Та це взагалі не його обов’язок, а прерогатива суду. У першому наказі він пише, що було навмисне вбивство, а коли Вадим Кривохатько звернувся із запитом до Міністерства оборони, риторика дещо змінилася і вже став випадок з невизначеним наміром. Говорити про самогубство немає ніяких підстав, бо ще лікар у Новоселківці, куди привезли після загибелі тіло Івана, ствердно зазначив, що це не самогубство.

Після розгляду адмінпозову займатимемося кримінальною справою, яка вже три роки ніяк не може зрушити з місця, а після того, коли 19 липня назначили посмертну судово-психологічну експертизу, так і поготів. Я не розумію, що це буде за експертиза і коли її зроблять… Три роки вже немає хлопця, а через цю експертизу не можна почати розгляд справи, бо представники Міністерства оборони наполягають на тому, що експертиза повинна бути і край. Лише за таких обставин почнеться розгляд справи.

Користуючись нагодою, звертаюся до ветеранів АТО, представників засобів масової інформації з проханням надати цій справі розголосу і всім разом допомагати родині боротися за відновлення справедливості. Якщо цього не зробимо, справа не зрушиться з міста».

Анна ВОРОБЙОВА, голова Запорізького фонду соціального та правового захисту сімей воїнів, що загинули в мирний час: «Повністю підтримую Олексія Петровича. Дійсно, треба дати розголос даній справі, бо так і продовжуватиметься. І сьогодні - Ваня, а завтра буде Петя, післязавтра – ще хтось. Уже починають не виплачувати належну матерям допомогу і гадають як би тій мамі закрити рота. Наша організація за 28 років свого існування пройшла велику школу боротьби за відновлення чесних імен загиблих військовослужбовців у мирний час, поновлення статусів загиблих чи учасників, поновлення доплат за загиблих і т.ін. Тому ми, як можемо, так і допомагаємо родинам добитися справедливості. І як би нам тяжко не було, бо ми вже немолоді і кожен у свій час пережив особисту страшну трагедію, та ми і далі не відмовимося від своєї роботи. Це нелегко, але хто, як не ми?»

Анастасія НЕГЕР: «Я горджуся своїм сином, - крізь сльози промовляє мама. - Але жити без нього - це страшний тягар… Мій син - українець до мозку кісток, країна для нього була понад усе. Він був людиною майбутнього. Якби таких людей, як мій син, було трохи більше, то наша Україна давно стала б вільною і самостійною».

Мамі Івана важко стримувати сльози, розповідаючи про свого сина. Але спогади - це все, що у неї залишилося. І вона тримається гордо й впевнено, хоче, щоб про її Іванка знали всі, адже він віддав своє молоде життя за мирне майбутнє кожного з нас.

Сподіваємося, що гуляйпільці, з їхньою особливою харизмою і волелюбним духом, повернуть чесне ім’я своєму земляку-захиснику, а його родині – належну за законом допомогу.

Тамара БОРТ

Gylyajpole.City

Фото – Ірина ЄГОРОВА. На фото - представники громадських організацій із обласного центру

Гуляйпільці повернуть чесне ім’я солдату-земляку Івану Негеру!
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1