Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Гуляйпільці зустрілись з представниками GIZ, щоб відстояти збереження районної лікарні

Гуляйпільці зустрілись з представниками GIZ, щоб відстояти збереження районної лікарні


17 січня у Будинку дитячої та юнацької творчості відбулася зустріч з представниками Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, на якій обговорили план розвитку Пологівського госпітального округу.

Вона мала пройти у залі засідань Гуляйпільської міськради. Але виявилося, що зал замалий для всіх бажаючих послухати представників. Тож розпочали з 50-ти хвилинним запізненням. Обговорення тривало майже три години. Представники GIZ підготували презентацію, яка мала показати причини, через які порушено питання оптимізації лікарні, та пояснити, до чого це призведе.

До презентації справа не дійшла, її замінила хвиля людського обурення. Гуляйпільці задавали представницям запитання, які раніше не озвучували депутатам, переймались через відсутність дорожнього покриття на автошляху Гуляйполе-Пологи, питали, з чим пов’язана оптимізація та чи можна її уникнути. Намагались відстояти своє.

Обурювались й ті, хто вклав спонсорські кошти у лікарню. Так, місцевий сільгоспідприємець Сергій Курман, який власним коштом зробив ремонти в лікарні, зокрема у лабораторії, дорікнув недостатньою інформованістю населення. Також зазначив, що за функціонування лікарні відповідають владні структури.

Відстоювали лікарі й свої відділення: реанімацію, дитяче та інфекційне, лабораторію.

Задавали питання щодо функціювання ЦРЛ головному лікарю Анатолію Трусову. Але той зазначив, що не готовий надати конкретну відповідь.

Оптимізація лікарні має відбутись згідно з реформою МОЗ. Як відбувається реформа первинної ланки медицини. У Запорізькій області планується створення двох багатопрофільних лікарень, які розташовуватимуться у Пологах та Токмаку. Туди ж пацієнтів доставлятиме екстрена медична допомога.

Представниці GIZ озвучили, що за новими стандартами та вимогами, через брак фактичних лікарів та обладнання, підпадають під оптимізацію:

Хірургія та реанімація — їх пропонують перевести на денний стаціонар.
Інфекційне відділення. Його пропонують ліквідувати та направити потоки пацієнтів в зміцнене спеціалізоване відділення в Пологах.
Лабораторія. Її пропонують централізувати. Зокрема, здійснювати забір аналізів на місцях та відвозити до Поліг. Рішення щодо роботи лабораторії для ургентних хворих у Гуляйпільській ЦРЛ ще відкрите.

Прозвучали аргументи проти оптимізації усіх відділень Гуляйпільської ЦРЛ. Стосовно інфекційного та дитячих відділень — наявність чергового лікаря, огляд пацієнтів щодня та велика кількість хворих.

Аргументами на захист лабораторії стали: повна укомплектованість лаборантами та перспективні можливості.

Гуляйпільці висловили занепокоєння щодо:

Розбитої дороги Гуляйполе-Пологи. Відстань між двома містами – 18 кілометрів. Шлях займає майже годину саме через розбиту дорогу. Взимку, через снігові перемети, важко, а іноді й неможливо дістатись з одного міста в інше.
Відсутності прямого автобусного рейсу з віддалених сел Гуляйпільського району до Поліг.
Можливості Пологівської лікарні розмістити у себе всіх хворих, адже про її розширення повідомлень не було.
Можливої відмови у медичних послугах.
Можливості залишитись взагалі без лікарні у районі.

Наприкінці зустрічі бажаючі гуляйпільці долучились до робочої групи, яка розглядатиме питання оптимального функціонування лікарні, враховуючи наявні вимоги, продиктовані реформою МОЗ та реаліями сьогодення.

Гуляйполе.City
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1