Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Гуляйпільців годують зараженою паразитами рибою

Гуляйпільців годують зараженою паразитами рибоюУ магазинах міста та на ринку є чималий вибір риби - і морської, і з місцевих прісноводних водойм, соленої і копченої, свіжої й замороженої. Всі ми її купуємо, бо хочеться іноді чимось урізноманітнити своє меню. Проте риба, яку вживають гуляйпільці ,буває небезпечною для здоров’я. І про це свідчить конкретний факт, пише gylyajpole.city.

До редакції зателефонувала жінка і повідомила, що 19 січня на ринку вона придбала оселедець і свіжоморожену скумбрію, аби ввечері почастувати сім’ю. Проте, коли взялася дома її готувати, то здивуванню не було меж. У черевах обох рибин вона виявила паразитів. Із зіпсованим товаром звернулася до продавчині, але та «втішила» її: «Та ви знаєте, що кожен другий оселедець із глистами, тому я їх сама і не споживаю. Це морепродукти, а в них допускаються паразити. Тим більше, ви нічого не доведете. Мене і санстанція не перевірить, і ніхто інший. Ви навіть не доведете, що в мене рибу купували…» І це все, замість вибачень і повернення коштів.

«Та я повернулася до продавця, аби в першу чергу застерегти від продажу такої «фаршированої» риби. Люди ж можуть заразитися, навіть не здогадуючись, за яких обставин це сталося, - продовжувала схвильована жінка.- Проте достукатися до неї було практично неможливо. Вона «талдичила» своє, що її ніхто не покарає і ніхто не доведе, що в неї риба з «начинкою».

За словами експертів, дійсно паразитами вражений майже весь оселедець, який привозять українцям. Тому всю рибу потрібно добре засолювати і піддавати температурній обробці. Та цього практично ніхто не робить. І довести, що товар неякісний, - неможливо, бо за документами, як правило, все в нормі.

До речі. Якщо глисти виявлено у кишечнику риби, то це ще не так страшно. Інша справа - глисти у м’ясі риби. Це можуть бути шкідливі паразити. Личинка гельмінтів, коли потрапляє в організм людини, мігрує в кровоносні судини з кишечника і до печінки. Якщо їх буде дуже багато, глисти можуть викликати навіть цироз печінки. Інші ж можуть роками жити в тілі і отруювати організм своїми токсинами.

Спеціалісти мають список порад, щоб не перетворити свій організм на курорт для глистів:

- потрібно добре варити або смажити до скоринки рибу;

- уважно оглядати м’ясо риби: небезпечних паразитів можна легко побачити;

- якщо солити рибу, не треба шкодувати солі;

- не варто сподіватися на імбир під час вживання суші - він не вбиває глистів.

Але, як би там не було, платити гроші , і немалі , за рибу з паразитами, це вже занадто! Постає справедливе питання: де відповідні служби, зокрема, «Держпродспоживслужба», які мають слідкувати за якістю продукції на ринку, в магазинах? Чи нас уже почали труїти свідомо?..

Автор: Тамара Борт
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1