Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Кабмін ухвалив рішення, які вдвічі знизять ціни на найнеобхідніші ліки

Кабмін ухвалив рішення, які вдвічі знизять ціни на найнеобхідніші лікиВідповідне рішення було ухвалене сьогодні під час засідання уряду, передає кореспондентка «Громадського радіо» Марія Зав’ялова. З 1 січня 2017 року в Україні запроваджуються референтні ціни на ліки від серцево-судинних захворювань, діабету та бронхіальної астми.

Крім цього, з 1 квітня наступного року розпочне діяти програма реімбурсації по цим лікам. Як заявила виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, презентуючи реформи, лише тільки референтними цінами МОЗ може вже допомогти зниженню цін на ліки для українських громадян.

«Але ми також хочемо подумати, як допомогти тим, хто зовсім не може оплачувати собі ліки. Тому ми реімбурсуємо за найнижчий генерик та всі ліки до медіани. Ті, що вищі за медіану, реімбурсовані не будуть. Ми хочемо, аби якнайбільше людей отримали цю реімбурсацію та мати ліки, потрібні для життя», — пояснила Уляна Супрун.

Вона додала, що ці рішення дозволять знизити ціни та збільшити споживання ліків, саме тих, які є необхідними для життя.

«Найважливіше, це зменшення смертності й ускладнень життя внаслідок хвороб. Це покращення життя наших громадян», — заявила в.о. міністра охорони здоров’я.

Як зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, ці рішення дозволять зменшити ціни вдвічі, а хронічно-хворим на серцево-судинні захворювання, діабет 2 типу та бронхіальну астму — відшкодувати вартосты ліків, необхідних для підтримки життя.

«Ми беремо п’ять країн: Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина і Чехія. За діючою речовиною, не за комерційною назвою препарату, а за діючою речовиною ми встановлюємо по цим п’яти країнах середню ціну, яка є в тих країнах, і в Україні ціна на ці препарати, на ці компоненти не може бути вищою», — заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Він також наголосив, що уряд жорстко реагуватиме на спроби протидії цим змінам з боку фармацевтичних компаній. «Якщо хтось гратиме з українськими громадянами у дефіцит ліків, я не буду ганяти я за всіма, знайду одного, найбільшого, та зроблю так, аби він відчув, що неможна не поважати українських громадян», — додав Гройсман. Голова уряду також зазначив, що в проекті державного бюджету на 2017 рік передбачено півмільярда гривень на реінбурсацію, тобто компенсацію ліків по зазначених трьох категоріях.

Марія Зав’ялова, «Громадське радіо»
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1