Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Мостовий кран: будова, особливості, застосування

На сьогоднішній день вітчизняні підприємства використовують для підняття та переміщення великовагових вантажів різні види кранової вантажопідйомної техніки, при цьому найпоширенішими з них, безсумнівно, є крани мостового типу.


Головною відмінныстю таких кранів є наявність у них моста - конструкції, що складається з основної несучої балки та прикріпленими до неї з обох сторін кінцевими балками (згідно із загальноприйнятою класифікацією це - мостовий однобалковий кран); якщо ж міст складається з двох несучих балок ыз кінцевими компонентами, то це - двобалковий кран.


На мосту підвішується вантажопідйомний механізм (ручний або електричний таль) з вантажозахватним пристосуванням. У якості таких пристосувань найчастіше використовується крюкова підвіска, також це може бути грейфер (для сипучих або крупнокускових вантажів), електромагніт (для металевих виробів); крім цього, для нестандартних вантажів можуть застосовуватися різноманітні захвати, траверси, стропи тощо.


Для переміщення моста обладнуються підкранові шляхи, які можуть або кріпитися до різних капітальних перекриттів приміщення, або розташовуватися на опорах. У першому випадку кран прийнято називати підвісним, у другому - опорним. Дуже важливо, щоб при влаштуванні підкранових шляхів дотримувалися певні умови.


Зокрема, ширина коліс ходових візків повинна бути трохи більше, ніж ширина рейок. Це виключить різні непередбачені ситуації, включаючи сходи. Також необхідно залишати невеликий зазор між рейками, тому що при експлуатації вони можуть трохи подовжуватися через підвищення температури. При цьому не можна допускати, щоб ці зазори був занадто великими, що може привести до підвищення навантаження на колеса й їх передчасного зносу.


Більшість кранового обладнання мостового типу приводиться до дії за допомогою електричного двигуна. Ручний (механічний) привід застосовується досить рідко, тільки на кранових агрегатах, призначених для роботи у легкому режимі (з невисокою інтенсивністю) з відносно легкими вантажами. Кранові двигуни можуть бути одно- і двошвидкісними. Для більш точного позиціонування вантажів у них також може бути передбачена опція мікрошвидкості.


Для забезпечення у процесі роботи додаткової безпеки мостові електричні крани можуть обладнуватися гальмівною системою, обмежувачем вантажопідйомності й іншими подібними засобами. В Україні купити недорого мостовий кран краще за все не через посередників, а напряму від виробника - Київського заводу підйомно-транспортного обладнання.


кран мостовий


Сайт КЗПТО - https://kzpto.com.ua


0

Посилання на публікацію

Для цієї публікації коментарі вимкнено.