Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

На гостинах у долі

На гостинах у доліТаку назву має восьма збірка поезій Любові Геньби, яка вийшла у Запорізькому видавництві «Дике поле». Книгу видано до 50-річчя Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України коштом обласного бюджету за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької обласної ради.

«На гостинах у долі» відкриває для читача розмаїття поетичних роздумів: від витоків людського буття до пошуку істини, від болю до високого призначення людини на материку свої Вітчизни, до ореолу пам’яті і вічного, що народжує любов.

У перший день весни з творчим візитом Л. Геньба відвідала Запорізький обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник», бо і в тексті, і контексті слова авторка виходить за межі свого особистого на орбіту, ім’я якій - Вітчизна.

ЇЇ інформаційний простір настільки насичений озоном українського, щоб навіть уві сні ми не змогли зрадити Україні.

«Сину, моє дитя!
Боже святий, відпускаю…
Бо Україна одна
В серці із краю до краю».

П’ять розділів обрамляють складову збірки «На гостинах у долі». Як говорить поетеса: «Кожна книжка – то звіт за минуле і новий стрибок, затамувавши подих, у майбутнє…». Патріотична, громадянська лірика, філософські роздуми про життя і вічність – лейтмотив творчого доробку мисткині.

Читач неодноразово знайомився з поетичним складом авторки. Ми знаємо її як ошатну і чуттєву жінку. Отже розділ «На гойдалці почуттів» має свій неповторний присмак принади та жіночності.

«Приїзди до мене на борщ,
Будем ніч колисать потроху,
Під вікном бубонітиме дощ у литаври самого Бога…»
А далі…

«А нам з тобою вже ніяк тепер,
Бо неділимі ми, як Україна,
Я жду тебе у п’ятницю, четвер,
В усі віки, які чекать повинна…»

Не менш привабливаю постала і поетична проза. Так написала про Л. Геньбу відома українська письменниця Віра Марущак: «ЇЇ простота письма притаманна лише маститим авторам, а перо з любові, як у жар-птиці…».

Такою побачили її ліцеїсти. Затамувавши подих вони вдивлялися у обличчя і душу поетеси, яка своїм рядком примушувала і мислити, і сміятися, і плакати. Бо Л. Геньба має не лише талант літератора, а і акторські здібності. Тож літературно-музичні композиції по черзі змінювали одна одну, відеоряд манив у простір часу і степу, а її тендітний «Весняний вальс» закружляв ліцеїстів у відчуттях: бути не лише воїнами, а і справжніми чоловіками.

На зустрічі з військовими зі вступним словом виступила професор, доцент кафедри української літератури Запорізького Національного університету Валентина Кравченко, яка, одна з перших, відкрила золоті поклади таланту Любові Геньби і віддала у руки науковців заради процвітання українського слова на теренах запорізького краю.

У переддень жіночого свята приємною несподіванкою запам’ятається зустріч із жінкою на ім’я Любов. І найкраща чоловіча когорта суспільства стала званими гостями на гостинах її долі.

Вітаємо Любов Григорівну з виходом поетичної збірки, бажаємо натхнення для нових творчих звершень.


1

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1