Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

На Сонці стався другий масивний спалах

На Сонці стався другий масивний спалахДругий за тиждень потужний спалах на Сонці стався ввечері в четвер, 7 вересня, на наступний день після спалаху балу X9.3, стала найпотужнішою за останні 12 років.

Такі дані наводить лабораторія рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту ім. П.Н.Лебедєва РАН (ФІАН), повідомляє ТАСС.

"Згідно з опублікованим лабораторією графіком спалахової активності Сонця, спалах відбувавася в період з 17:20 мск до 17:55 мск. Його потужність фахівці оцінили як Х1.3, де літера "Х" позначає найпотужіший з можливих сонячних спалахів, а цифровий індекс уточнює її інтенсивність. Всього за 7 вересня сталося 11 спалахів класу С і вище", - зазначається в публікації.

Серія спалахів на Сонці розпочалася 4 вересня. Спочатку відбулися п’ять невеликих спалахів класу "М" потужністю в 4-5 балів, потім 6 вересня був спалах класу "X" потужністю 2,2 бала, в той же день трапився екстремально сильний спалах X9.3.

Останній спалах такої сили спостерігався 7 вересня 2005 року. За словами вчених, він здатний призвести до відмов космічної техніки і систем зв’язку, подібні випадки вже зафіксовані в Європі та Америці. Прогнозувалося, що викид сонячної речовини викличе сильну магнітну бурю.

Фото: NASA/Solar Dynamics Observatory (SDO) via Getty Image
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1