Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Народний депутат України Вадим Кривохатько розкрив корупційні схеми із землею, які діють в Запорізькій області

Нещодавно інтернет сколихнула хвиля статей та відео з тим, як народний депутат України Вадим Кривохатько емоційно вів розмову під час зустрічі з в.о. начальника Держгеокадастру в Запорізькій області Дикабаєвою Яною. Народний депутат розповів журналістам особисто на прес-конференції обставини тієї зустрічі.
«Головна ціль спілкування із ЗМІ - показати моє ставлення до ситуації в Держгеокадастрі. Мені доводилось раз 30 ходити туди за період мого депутатства. В основному це були звернення воїнів АТО та матерів загиблих воїнів АТО, яким відмовляють у наданні землі. Частину проблем нам вдавалося вирішити, відсотків на 50, а інші, на жаль, зависали з тих чи інших причин. І це стосується не тільки воїнів АТО. Є проблеми і у селян, які відпрацювали на землі, у лікарів, вчителів, які відпрацювали у сільській місцевості та не отримали належні їм 2 га. А люди, які не мають відношення до цієї землі, люди які ніколи не були в окопах давно вже отримали оформлені земельні акти. До речі, з 6000 учасників АТО тільки 200 чоловік отримало земельну ділянку, близько 2000 отримали тільки дозвіл на право виготовити документи, що само по собі не є запорукою отримання землі. І я б не ходив у Держгеокадастр, якби не заяви від людей, які приходять до мене як до останньої інстанції з проханням допомогти вирішити це питання.»

Що стало причиною конфлікту?
Останнім часом збільшилось кількість випадків, коли громадянам України під різними приводами не надають землю у встановленому законом порядку. І не тільки ветеранам АТО. Нагадуємо, що згідно ст. 14 Конституції України та ст. 121 Земельного кодексу України кожен громадянин має право отримати 2 га землі, а згідно ст. 12закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» кожен учасник АТО та члени родини воїнів, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність України має право на першочергове відведення земельних ділянок.
Ситуація розгорнулась навколо товариства городників м. Вільнянськ. Це об’єднання громадян на добровільних засадах. Його голова Шелехов Володимир розповів митарства, які тривають вже півтори роки. Пенсіонери, які входять до цього товариства, заключили договір оренди землі на 10 років. У лютому 2015 року провели опитування серед жителів м. Вільнянськ, з метою виявити тих, хто хоче продовжувати мати город. Таких виявилось майже 800 чоловік. Договір оренди закінчувався в травні 2016 року, тому в жовтні 2015 року, за 8 місяців, були подані документи до Держгеокадастру на подовження терміну договору. 4 рази тодішній в.о. начальника Запорізького Держгеокадастру Шляховий назначав прийом й не приймав. Документи прийняли тільки у березні. І знов відмовили в подовженні договору. Раз за разом пенсіонерам відмовляли на основі безглуздих підстав: то кома не там, то крапка маленька тощо. У кінці травня нарешті підписали договір на умовах з явно завищеною ставкою оренди. Після цього було проведено повторне опитування, в результаті якого із 800 чоловік залишилось лише 273. Інші просто не зможуть заплатити – нема з чого. Що далі? Договір оренди не подовжили. Тоді просили надати дозвіл на землю на загальних підставах - площею 21 га для городників. Але відмовили, бо ГО «Товариство городників м. Вільнянськ» є юридичною особою. І треба цю землю виставляти на конкурс. Приготувавши ще один комплект документів, отримали відмову, бо ці землі на конкурс не проходять, тому що не відображені у наказі. Спроба зробити документи індивідуально на кожного теж не допомогла. А це вже була осінь 2016 року.
«Це соціально значимі землі. Нами опікувалися районна рада, народний депутат Кривохатько, районна адміністрація, міська рада м. Вільнянськ, громадська рада при Райдержадміністрації, рада ветеранів, обласна рада, відокремлений підрозділ громадської організації воїнів АТО м. Вільнянськ. Наприкінці нам сказали, що віддали ці землі воїнам АТО. Але як зазначено у документах, люди які вказані як орендарці та власники земель – більшість з них не є ветеранами АТО. Але цим чиновникам на всіх плювати. Це не патріоти. Якщо у нас, пенсіонерів, городи віднімуть - нам їсти нічого буде. Ми будемо вмирати», - зазначив Шелехов.
«Якщо це земля не в межах міста, то пенсіонерам важко добиратись до неї, потім ще попрацювати і на велосипеді довезти до дому, овочі, картоплю та все інше. Вони вже не молоді аби робити це з легкістю. Земля за який іде спір - на околиці Вільнянська, добиратися 10 хвилин на велосипеді, все усіх влаштовувало й планувалось віддати цім людям. Але у Держгеокадастрі вирішили по іншому та віддали землю людям, які мешкають у Запоріжжі, - розповів Вадим Кривохатько. - Для чого це робиться? І як це не могло викликати у мене обурення? Хотіли домовитися по доброму. Для мене як для депутата не має значення хто конкретно отримає цю землю, але я як державний службовець повинен попередити соціальний вибух та не доводити людей до крайностей. Чи треба щоб знову трасу перекрили? Але ж у кожного з цих 273 людей є родичі. Вони вийдуть та будуть ходити перед будівлею Держгеокадастру до вечора. Кому це сподобається? Хіба треба до цього доводити? Ні, вони не розуміють. Знаєте що нам відповіли? Не виявив належної поваги до старших за віком й просто як до людей: «Не подобається? Звертайтесь до суду». І це позиція державного службовця. Тому у нас й вийшов конфлікт. І вам, мабуть, цікаво, чи жалкую я. Ні. Я ні хвилини не жалкую, що прийшов, ні хвилини не жалкую, що так з ними розмовляв. Я жалкую лише про не зовсім вдало підібраних епітетах та синонімах. Тому що в даному випадку це не претензія до цієї дівчини (ред. 28-річної Яни Дикобаєвої), яка по суті ніколи не керувала такими установами. Вона була поставлена просто як довірена особа. Я зробив це навмисно і готов повторити це у Києві на прийомі у керівника Держгеокадастру. Тому що інакше з ними розмовляти не можна. Чиновники вже нічого не бояться. Вони вкрай знахабніли. Настільки відчули смак грошей, настільки він їх зіпсував, що їм наплювати на все. Їм наплювати на мати загиблого солдата, на доярку, яка 40 років відпрацювала, а тепер не можуть отримати свої 2 га. Для них є тільки один ідол – долар, заради якого вони знищать усе, в тому числі і розвалюють Україну. Бо не додає авторитету владі, не додає авторитету та віри у державу така поведінка державних чиновників. Ми не будемо прогинатися перед ними. Ми будемо вести себе так з усіма, кому наплювати на людей.»

Чому так тяжко звичайним громадянам вирішити земельні питання?

Чому звичайні громадяни, маючи підтримку Конституції та Законів не можуть отримати те, що їм належить. Чому люди, доведені до відчаю ще й повинні принижуватись перед чиновниками? «Тому що це їх основний заробіток. За усі видачі, за усі дозволи, за усі рухи по землі вони отримують хабарі. На сьогоднішній день – це до 500 доларів за гектар. Не гребують тероризувати й учасників АТО, й матерів загиблих воїнів. На сьогодні Запорізька область має немаленький земельний масив, яким розпоряджається Держгеокадастр. Ці землі діляться на розпайовані та ті, що у державній власності. Долю цих земель, з 2012 року за розпорядженням минулого президента Януковича, вирішує одна людина в області: чи маєте ви право отримати землю чи не маєте. І все залежить від того як ви себе поведете: чи дасте хабаря, чи будете боротися. Особливо наполегливим, які приходять з нардепами або коли піднялась шумиха у пресі, вони знехотя, але віддають ці землі», - пояснив Вадим Кривохатько.

Як діє злочинна схема?

Вадим Кривохатько розповів як діє ця корупційна схема:
«Наприклад, є поле 40 га землі. Його орендував якийсь фермер або просто підприємець. Договір оренди закінчився. По закону земля виставляється на конкурс, або віддається тим, хто вже подав заявки - таких лежить тисячі як від воїнів АТО, так і від простих громадян. Що роблять у Держгеокадастрі? Земля не виставляється на конкурс. Вони застосовують масу трюків, через які ви, начебто пропускаєте усі терміни і вам відмовляють в отриманні цієї землі. Потім, якийсь чолов’яга набирає на цю землю певну кількість народу (якщо по 2 га, то це 20 людей). Вони подають заявки у Держгеокадастр, за кожного платиться хабар та оформлюються документи. З цими документами та генеральною довіреністю він їде до нотаріуса і вже поле у 40 га у його власності. В сукупності це поле обійшлося йому приблизно у 20 тис. доларів. Через годину він може його продати вже за 40 тис. доларів. Бізнес конкретний.»
«За весь 2016 рік не було здано в оренду майже жодного клаптика землі. Що означає для держави здати в оренду 100 га землі? Це значить, що укладають договір і встановлюють орендну плату і держава отримує кошти. А на сьогодні ця земля виводиться з обігу, вона належить якомусь Іванову чи Петрову, та ніякого прибутку для держави не несе. Таким чином вона вкрадена у держави, вилучена з обігу та приносить користь конкретній людині – він здає її в оренду та отримує за це собі гроші. На сьогоднішній день я хочу, щоб моя заява про це вважалась як заява про злочин, цинічний злочин проти людей та держави.»
«Пару місяців після Майдану злодійкуваті чиновники трохи боялися, а зараз всюди свавілля, - говорить Вадим Кривохатько. - Вони готові все розпродати і розвалити. Але я буду боротися».
Народний депутат України Вадим Кривохатько розкрив корупційні схеми із землею, які діють в Запорізькій області
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1