Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Нова книга нашого земляка краєзнавця Івана Кириловича Кушніренка «Слід українців у історії Казахстану»

Нещодавно побачила світ нова книга нашого земляка краєзнавця Івана Кириловича Кушніренка «Слід українців у історії Казахстану».

Дана праця – це дослідження маловідомих сторінок життя і діяльності відомого українського поета Тараса Григоровича Шевченка, який не був професійним педагогом, проте у своїх творах висловив дуже цінні думки з питань освіти і виховання дітей, чимало з яких не втратили своєї актуальності і сьогодні та визначного педагога, організатора земських ( народних) шкіл у Катеринославській губернії царської Росії барона Миколи Олександровича Корфа, який став першим народним учителем, послідовником педагогічних ідей К. Д. Ушинського, методистом, школознавцем та засновником початкової освіти в тодішній «тюрмі народів».

Україна і Казахстан –це дві незалежні суверенні держави дуже близькі по вільнолюбному духу. Геніальний Кобзар у своїх безсмертних поетичних, прозових і живописних роботах прославив ці братні народи, вказав їм шлях до боротьби за волю і незалежність, до освіти, до культури.

І.К.Кушніренко, окрім Т.Г.Шевченка, який прагнув поширювати освіту серед казахів і підкреслював , що загальна писемність народу- «величезне добро», звернув увагу читачів на неординарну постать барона М.О. Корфа, який багато зробив, щоб діти кріпаків мали право на загальну початкову освіту. Цій благородній справі він присвятив усе своє життя. Його педагогічна діяльність відбилася і на розвитку народних шкіл у Казахстані.

Про це можна детальніше прочитати у книзі «Слід українців у історії Казахстану» І. К. Кушніренка, яка подарована автором у краєзнавчий фонд Гуляйпільської центральної районної бібліотеки ім. Василя Діденка.

Нова книга нашого земляка краєзнавця Івана Кириловича Кушніренка «Слід українців у історії Казахстану»
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1