Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

13 жінок Запорізької області отримали цього року звання «Мати-героїня»

13 жінок Запорізької області отримали цього року звання «Мати-героїня»


З нагоди Дня матері 13 жінкам Запорізької області Президентом України Петром Порошенком присвоєно почесне звання «Мати-героїня». Сьогодні голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак та перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян вручили їм посвідчення про почесні відзнаки, квіти та подарунки.

На урочисте зібрання своїх «героїчних» матусь прийшли підтримати сім’ї, тож нагородження відбулося майже в родинному колі.

- Бути мамою – складна задача, а бути мамою багатодітною, особливо в наш час, це героїчний подвиг, - наголосив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак. - Ви робите дуже добру справу – виховуєте молоде покоління запоріжців: талановитих, вихованих. І коли я заходив до зали, почув слова однієї з мам, яка давала інтерв’ю для журналістів, про те, що вона почувається щасливою, любить своїх дітей і чоловіка. Мені здається, це найголовніше – аби в українських сім’ях панували мир, щастя і любов.

Вітаючи мам із визнанням, Григорій Самардак наголосив, що Запорізька обласна рада докладає зусиль, аби в області запрацювали додаткові програми з підтримки багатодітних родин. Про їх необхідність говорили і самі мами, адже потребують підтримки з боку влади. Проблемними питаннями вони поділилися із Григорієм Самардаком вже після нагородження. А разом з тим, ділилися секретами виховання діточок і створення родинного затишку.

- Ви – гордість і приклад для всієї Запорізької області, - підкреслив голова обласної ради.

Нагадаємо, що присвоєння почесного звання «Мати-героїня» є вищою формою відзначення громадян за вагомий внесок у реалізацію державної політики з питань сім’ї, материнства, самовіддане виховання та навчання дітей. З 2005 року це почесне звання отримали 1508 жінок в Запорізькій області.

Всім жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» відповідно до Закону України «Про державні нагороди України», виплачується винагорода у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму року, в якому жінці було присвоєно почесне звання. Зокрема у 2017 році ця сума становить 16000 грн. Згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, встановлюється пенсія за особливі заслуги, у вигляді надбавки розміром від 35-40 відсотків до розміру пенсії, на яку особа має право.

www.rada.zp.ua
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1