Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Обласна влада вживає заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу в Запорізькій області

Обласна влада вживає заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусу в Запорізькій області25 лютого, в облдержадміністрації відбувся брифінг першого заступника голови облдержадміністрації Івана Федорова щодо посилення заходів безпеки проти коронавірусу в Запорізькій області.

Іван Федоров наголосив на важливості попередження коронавірусної інфекції та повідомив про відповідні заходи, вжиті облдержадміністрацією.

- На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України та з метою запобігання занесенню і поширенню на території Запорізької області коронавірусної інфекції видано відповідне розпорядження голови облдержадміністрації. Ним затверджено склад оперативного штабу щодо запобігання занесенню і поширенню на території Запорізької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV та план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території Запорізької області гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік та розроблено алгоритм, за яким повинні працювати всі відповідні служби в Запорізькій області, − зазначив Іван Федоров.

Також Міністерством охорони здоров’я України видана низка наказів з питань протидії коронавірусній інфекції, в яких чітко прописано завдання для закладів охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я МОЗ України, регіональних лабораторних центрів. На їх виконання в Запорізькій області також видано аналогічні накази з урахуванням особливостей регіону.

На сьогодні розроблено алгоритм дій лікарів закладів охорони здоров’я при зверненні особи, яка відповідає визначенню випадку, спричиненому новим коронавірусом; алгоритми дій лікарів-епідеміологів щодо лабораторного обстеження осіб з підозрою на коронавірусну інфекцію; рекомендації для населення при наявності симптомів ГРВІ. Зазначені алгоритми розроблені відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Зокрема, Іван Федоров повідомив, що вживаються заходи щодо забезпечення медичних працівників у достатній кількості засобами індивідуального захисту. У разі виявлення в Запорізькій області хворих на коронавірусну інфекцію, їх госпіталізація планується до обласної інфекційної клінічної лікарні, яка має хлораторну для знезараження стічних вод.

Наразі проводяться навчання медичних працівників з питань дотримання вимог протиепідемічного режиму, біологічної безпеки при виявленні особи з підозрою на коронавірусну інфекцію. Також складено графік чергування спеціалістів Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України в аеропорту м. Запоріжжя з метою проведення температурного скринінгу осіб, їх візуального огляду та опитування людей, які прибули із загрозливих в епідемічному відношенні напрямків.

Підсумовуючи, Іван Федоров зазначив, що стан заходів з протидії коронавірусній інфекції знаходиться під постійним контролем облдержадміністрації.

Довідково.

Коронавіруси − це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий коронавірус – це, передусім, зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус SARS-CoV у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого респіраторного синдрому, а вірус MERS-CoV у 2012 році спричинив близькосхідний респіраторний синдром.

Вірус COVID-19 зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо. Проте на сьогодні вірус передається краплинним шляхом від людини до людини, контактним шляхом, в деяких ситуаціях − повітряним.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям.

Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках − діарея або кон′юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1