Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Останні новини від Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) на основі інформації, що надійшла станом на 19:30, 12 вересня 2016 року

Останні новини від Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) на основі інформації, що надійшла станом на 19:30, 12 вересня 2016 рокуЦей звіт надається для ЗМІ та широкого загалу. Офіційною версією звіту є текст англійською мовою.

У Донецькій області СММ констатувала зменшення кількості випадків порушення режиму припинення вогню (у тому числі 57 вибухів), якщо порівнювати з 11 вересня. Місія не зафіксувала жодних порушень режиму припинення вогню в Луганській області. У Мар`їнці члени патруля Місії бачили і чули вибух невизначеного походження за 15-20 м від свого розташування. Місія уточнювала повідомлення про двох постраждалих цивільних осіб у Донецьку. Місія продовжила здійснювати моніторинг відведення озброєння і відзначила наявність бойових броньованих машин у зоні безпеки, у тому числі 11 бойових машин піхоти неподалік лікарні в Бойківському. Спостерігачі вели спостереження за ситуацією, в якій перебувають цивільні особи, котрі перетинають лінію зіткнення. СММ сприяла проведенню ремонтних робіт на об`єктах водної та електричної інфраструктури в Луганській області. Місія відмітила спокійну ситуацію вздовж адміністративного кордону між материковою частиною України і Кримом. Члени Місії також спостерігали за масовим зібранням в Києві. Спостерігачі зіткнулися з обмеженням свободи пересування вісім разів.*

Протягом звітного періоду СММ зафіксувала зменшення кількості випадків порушення режиму припинення вогню[1] в Донецькій області (у тому числі 57 вибухів), якщо порівнювати з 11 вересня (коли було зафіксовано в тому числі 116 вибухів). Більше половини цих вибухів було зафіксовано в районі навколо Авдіївки й Ясинуватої.

Перебуваючи протягом дня 12 вересня в підконтрольному «ДНР» м. Ясинувата (16 км на північний схід від Донецька), Місія чула 28 вибухів невизначеного походження за 2-8 км на захід, західно-північний захід і північно-північний захід від своєї позиції. Крім того, спостерігачі чули і бачили один вибух невизначеного походження за 2-4 км на захід від їхньої позиції. Члени патруля Місії також чули численні одночасні вибухи, черги й одиночні постріли з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї протягом трьох періодів (дві, три і чотири хвилини) за 2-4 км на західно-північний захід від свого розташування. У ніч із 11 на 12 вересня камера СММ у підконтрольному урядові м. Авдіївка (17 км на північ від Донецька) зафіксувала два вибухи, оцінені як удари, за 2-4 км на східно-південний схід від місця розташування камери. Перебуваючи 12 вересня в Авдіївці, Місія чула п`ять вибухів невизначеного походження за 2-5 км на південний схід від позиції спостерігачів і один вибух, оцінений як постріл з міномета калібру 120 мм за 2-3 км на південний схід від своєї позиції.

Уночі 11 вересня на невстановленій відстані на північний схід від своєї позиції в підконтрольному урядові м. Маріуполь (102 км на південь від Донецька) СММ чула 11 вибухів невизначеного походження. Тієї самої ночі камера СММ у підконтрольному урядові с. Широкине (20 км на схід від Маріуполя) зафіксувала п`ять вибухів невизначеного походження на невстановленій відстані на північний схід і північно-північний схід від місця, де встановлена камера.

У другій половині дня 12 вересня, перебуваючи в підконтрольному «ДНР» м. Дебальцеве (58 км на північний схід від Донецька), спостерігачі чули два вибухи невизначеного походження за 8-12 км на північно-північний захід від своєї позиції. У підконтрольному «ДНР» с. Пікузи (колишня назва — с. Комінтернове, 23 км на східно-північний схід від Маріуполя), члени патруля СММ чули один вибух невизначеного походження за 2–3 км на північно-північний схід від своєї позиції.

У Луганській області СММ не зафіксувала жодного випадку порушення режиму припинення вогню, якщо порівнювати з 13 такими порушеннями (у тому числі один вибух), що були зафіксовані 11 вересня.

Місія уточнювала повідомлення про жертви серед цивільного населення. Співробітник лікарні в підконтрольному урядові м. Торецьк (колишня назва — м. Дзержинськ, 43 км на північ від Донецька) повідомив членам патруля Місії, що після обстрілу 7 вересня в підконтрольному урядові смт Верхньоторецьке (23 км на північний схід від Донецька) військовослужбовці ЗСУ доправили до лікарні двох постраждалих. Співбесідник додав, що з тіл поранених були вилучені осколки гранати. Начальник поліції Торецька підтвердив інформацію про цей інцидент.

СММ продовжувала здійснювати моніторинг відведення озброєння, як це передбачено Комплексом заходів і Доповненням до нього, а також згідно з положеннями Мінського Меморандуму.

У підконтрольному урядові смт Желанне (36 км на північний захід від Донецька) Місія зафіксувала шість протитанкових гармат (2А29/МТ-12 «Рапіра», 100 мм), що є порушенням відповідних ліній відведення.

За лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання члени патруля Місії зафіксували дев`ять нерухомих танків (Т-64) на полігоні біля підконтрольного «ЛНР» с-ща Мирне (28 км на південний захід від Луганська).

Місія відзначила наявність озброєння, яке вона не змогла верифікувати як відведене, оскільки умови його зберігання не відповідають критеріям, передбаченим у повідомленні від 16 жовтня 2015 року. Спостерігачі ще раз відвідали місце зберігання озброєння Збройних сил України (ЗСУ) і зафіксували там чотири міномети (2Б9 «Волошка», 82 мм).

СММ ще раз відвідала постійне місце зберігання озброєння ЗСУ, розташування якого відповідає лініям відведення. СММ відзначила відсутність чотирьох мінометів (двох 2Б9М, 82 мм, і двох М120, 120 мм) і 11 танків (Т-64), що вже відзначалося раніше. СММ також відзначила нові одиниці озброєння.

Місія зафіксувала наявність бойових броньованих машин і безпілотного літального апарата (БПЛА) в зоні безпеки. На основі доступних СММ даних повітряного спостереження 8 вересня було виявлено наявність двох броньованих машин неподалік підконтрольного «ДНР» м. Дебальцеве (58 км на північний схід від Донецька). Перебуваючи 12 вересня в підконтрольному «ДНР» смт Бойківське (колишня назва — смт Тельманове, 67 км на південний схід від Донецька), спостерігачі зафіксували 11 бойових машин піхоти (десять БМП-1 і одну БМП-2) на базі військового типу «ДНР», розташованій приблизно за 150 м від лікарні. У підконтрольному «ЛНР» н.п. Золоте-5 (61 км на захід від Луганська) патруль Місії зафіксував неідентифікований безпілотний літальний апарат, який пролітав із північного заходу на захід на відстані 1,5–2 км на захід від позиції спостерігачів. БПЛА помітили, коли він пролітав над тим місцем, де працювали два електромеханіки та група «ЛНР» з розмінування в районі, де СММ здійснювала моніторинг ремонту об’єктів електричної інфраструктури.

За межами зони безпеки, на полігоні поблизу підконтрольного «ЛНР» смт Успенка (23 км на південний захід від Луганська), спостерігачі зафіксували десять озброєних членів «ЛНР» і приблизно 30 цивільних автомобілів, запаркованих поряд із комплексом. Спостерігачі визначили, що на полігоні все було готово для початку навчань.

СММ продовжила фіксувати наявність мін і снарядів, що не розірвалися. Перебуваючи 11 вересня в районі між КПВВ «Майорськ» (45 км на північний схід від Донецька) і блокпостом «ДНР» у м. Горлівка (39 км на північний схід від Донецька), члени патруля Місії зафіксували два снаряди, що не розірвалися, а саме: мінометну міну калібру 120 мм, яка глибоко застрягла в асфальті приблизно за 150 м перед КПВВ, а також реактивну протитанкову гранату (РПГ-7), що застрягла посеред дороги приблизно за 40 м на північ від блокпоста «ДНР» в Горлівці. СММ поінформувала СЦКК про ці снаряди. 12 вересня в підконтрольному «ДНР» с. Новоласпа (50 км на південь від Донецька) спостерігачі в супроводі чотирьох озброєних членів «ДНР» відвідали місце попадання ракети (БМ-21 «Град», 122 мм), яка застрягла в асфальтованій дорозі в центрі села. Спостерігачі не змогли визначити, коли стався удар, але зробили висновок, що ракета була випущена із західного напрямку.

СММ продовжила здійснювати моніторинг і сприяти проведенню ремонтних робіт на об`єктах життєзабезпечення, зокрема на водонасосної станції у районі підконтрольного «ЛНР» смт Слов’яносербськ (28 км на північний захід від Луганська), на електростанції у районі підконтрольного урядові м. Щастя (20 км на північ від Луганська), а також на опор ЛЕП «Михайлівка–Ювілейна» у підконтрольному «ЛНР» н.п. Золоте-5 (61 км на захід від Луганська).

СММ продовжує фіксувати черги на контрольних пунктах в’їзду-виїзду вздовж лінії

www.osce.org
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1