Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Останні відкриття українських вчених: чому в Україні змінюється погода

Нещодавно українські вчені зробили два грандіозних висновки. Перший пов’язаний з аномальною погодою, другий — з кількістю посівів та загрозою їх загибелі. Зовнішня реклама в Кременчуці поки не афішує ці новини, але скоро про них буде говорити вся Україна.


Останні відкриття українських вчених: чому в Україні змінюється погода


Причини аномальної погоди в країні


Теплий і сухий циклон з азійських країн та Африки вплинули на те, що в Україні цього року була надзвичайно тепла зима. Ці висновки оприлюднила українська вчений-кліматолог.


Вона розповіла про те, що температура підвищується не в кліматі в цілому, а в океані. І через атмосферні центри дії впливає на погоду в цілому.


Якщо процитувати, метеоролог сказала так: «Погода в Україні і на усьому Європейському континенті формується за допомогою центрів, які розташовані в Атлантиці. Тут є дві подібні точки. Ісландський мінімум представляється потужним циклоном. Він формується біля Ісландських островів.


Другою точкою виступає Азорський максимум. Це субтропічний циклон, який формується біля Азорських островів.


На півночі Атлантики спостерігаються надзвичайно теплі води. Саме вони вкупі з потужним циркумполярним вихором посилили Ісландський мінімум.


Перша хвиля подібної аномалії спостерігалась у 12 місяці 2019 року. Саме тоді у цьому регіоні почались найпотужніші циклони, які тільки відвідували нашу країну. Деякі з них отримали назву тропічних ураганів».


Також кліматолог додала: «Циклони почали взаємодію з Азорським антициклоном, так як вони поширили свій вплив не тільки локально, а й далеко на півдні Атлантичного океану. Внаслідок утворився сильний південно-західний потік, який і приніс тепле і вологе повітря на територію Європи.


Але до нашої країни волога не потрапила. На просторах України реєструвались в більшості антициклональні погодні умови. Достатньо часто на територію країни приходило тепле і сухе повітря з Азії і Африканського континенту. І це стало причиною того, що у цьому році була аномально тепла зима».


Ще за словами Балабух: «Якби подібні циклони проходили літом, то все було б дуже серйозно. День триває довше, і при такій висоті сонця температура повітря зростала би більше, а у нас було б не 18-20 градусів, а 40-45, як на території Франції в червні 2019 р., коли спостерігалася подібна циркуляція".


Водночас кліматолог відзначає, що у цьому році кожен з нас став свідком того, як Канада й Аляска постраждали від аномальних морозів і снігопадів. Подібне коливання погоди також було наслідком процесів, описаних вище. Однак на ці території вже надходить повітря не з субтропіків, а з холодних арктичних широт, і воно ще додатково охолоджувалося.


Останні відкриття українських вчених: чому в Україні змінюється погода


Метеоролог зазначила, що такі процеси стають все частішими. Саме вони викликають все більшу кількість аномалій.


Раніше начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко повідомила, що цієї зими в Україні практично немає загибелі посівів. Вона пояснила, що завдяки теплій погоді та відсутності снігу весь урожай було збережено.


Кліматологи попереджали про теплу зиму ще восени. Але ніхто не знав, що вона буде настільки аномальною.
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1