Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Підсумки Тижнів безпечного Інтернету у 2018 році

Підсумки Тижнів безпечного Інтернету у 2018 роціВідповідно до листа комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради від 13.01.2018 № 029 «Про проведення обласних заходів до Всесвітнього Дня Безпечного Інтернету», наказу відділу освіти, молоді та спорту Гуляйпільської районної державної адміністрації від 18.01.2018 № 021 «Про проведення тижнів Безпечного Інтернету» та з метою захисту дітей та молоді від негативних інформаційних ризиків, попередження впливу небезпечних розваг в Інтернеті в закладах загальної середньої освіти району з 05 по 09 лютого 2018 року було проведено Тиждені безпечного Інтернету. Цього року він проходив під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».

Під час підготовки до Тижня безпечного Інтернету у кожному навчальному закладі було розроблено відповідний план, своєчасно організована методична допомога для педагогів по підготовці та проведенню тижня, оформлені інформаційні куточки для дітей та батьків, виготовлені спеціальні пам’ятки, які допоможуть зорієнтуватися в Інтернет-просторі тощо.

У Гуляйпільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 учні 7-11 класів розробляли інформаційні бюлетені про правила поведінки в мережі Інтернет та буклети про «Неприємності в мережі та як їх уникнути», в яких містилася інформація про потреби дітей в Інтернеті відповідно до вікових груп, Інтернет-ризики, неприємності в мережі та поради, як їх уникнути.

З учнями 2-4 класів було проведено інформаційну хвилинку «Неприємності в мережі, та як їх уникнути», з учнями 9-х класів – тренінг з теми «Безпечний Інтернет». Учні 8-х класів приєдналися до онлайн-уроку в системі Cisco Webex, де прослухали лекцію «Персональна безпека в Інтернеті на прикладах» представника Департаменту кіберполіції Національної поліції України та лекцію «Захисні прийоми для безпечного використання Інтернету» директора дивізіону архітектурних рішень, керівника напрямку ІТ-безпеки. Для закріплення почутого учні пройшли он-лайн тестування на сайті https://onlinetestpad.com.

Протягом тижня учням 5-6 класів були представлені презентації «Безпека дітей в Інтернеті» та відеоролики «Зроби Інтернет безпечним», «Віруси», «Знайомства в Інтернеті», після чого діти активно обговорювали побачене. Учениця 7-А класу Педаш Софія взяли участь у обласному фестивалі-сторітеллінгу «Безпечний та відповідальний Інтернет».

У Гуляйпільській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 для учнів 2 класу проведено виховну бесіду «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті». Учні 3 класу переглянули мультфільм «Казка про Інтернет». Для учнів 4 класу проведено годину спілкування «Правила безпечного користування Інтернетом». Для учнів 5-9 класів було організовано перегляд відеороликів та презентацій «Безпека дітей в Інтернеті» та обговорення побаченого, проведено анкетування «Чи дотримуюсь я правил безпеки в інтернеті?», бесіду з учнями «Комп’ютерна залежність – це небезпечно», конкурс малюнків «Мій надійний друг комп’ютер» та плакатів «Безпечний Інтернет».

Для учнів було розроблено інформаційний колаж «Безпека дітей в Інтернеті» та буклет «Мережа як стиль життя» та пам’ятки про «Неприємності в мережі та як їх уникнути». Учні 8-х класів приєдналися до онлайн-уроку в системі Cisco Webex, де переглянули презентації експертів та отримали багато повчальної інформація.

У Гуляйпільській СЗОШ І-ІІІ ступенів молодша ланка школярів переглядали мультфільми на тему Безпечний Інтернет «Найжахливіший тиждень Петрика!», після яких було обговорення побаченого. Для учнів 5-7 класів проводилась вікторина. Учні 8, 10-11 класів переглядали виставу у виконанні учнів 9 класу «Судовий процес над вірусами». Основним мотивом вистави була алегорія, яка зображувала віртуальних «шкідників Інтернет-мережі» у реальному світі. В цілях загального розвитку учнів та поширенні інформації про небезпеку в Інтернеті, учням проводились інформаційні хвилинки та пропонувалися посилання на сайти, присвячені даній тематиці.

У Гуляйпільському колегіумі «Лідер» учні 10-11 класів приєдналися до онлайн-уроку в системі Cisco Webex, де переглянули презентації експертів та отримали багато повчальної інформація. З учнями 10 класів проведено практичне заняття «Види кібернебезпек». П’ятикласники взяли участь у конкурсі на кращу хмару слів з питань кібербезпеки, шестикласники передивилися та обговорили скрайбінг-ролики на тему «Безпечний Інтернет», восьмикласники створювали онлайн-кросворди на тему «Безпечний Інтернет», а дев’ятикласники – буклет до Дня безпечного Інтернету. Семикласники ознайомилися із сайтом «Онляндія: безпечна веб-країна» та пройшли тестування, яке показало рівень їх особистої кібербезпеки. Учасники освітнього процесу мали змогу отримати цікаву та корисну для себе інформацію про кібербезпеку з інформаційного стенду.

У Добропільській ЗОШ І-ІІІ ступенів учні досліджували позитивні та негативні сторони Інтернету, засвоювали правила безпечної роботи в Інтернеті, запам’ятовували Інтернет - терміни. Учні – експерти досліджували позитивні та небезпечні можливості Інтернету та робили висновки. Під час гри «Відтвори емоцію смайлика» учні вчилися виражати свої емоції в Інтернеті. Учні 2-5 класів дивилися відео «Найжахливіший тиждень Петрика». Учні 6-11 класів переглядали слайд-презентацію «День безпечного Інтернету. Розгляд небезпечних ситуацій», вчилися правильно поводитися в Інтернеті та використовувати його можливості з користю і задоволенням за допомогою простих правил. У кабінеті інформатики поновлені інформаційно-довідкові куточки з питань безпечної роботи в мережі Інтернет.

У Долинській ЗОШ І-ІІІ ступенів учні 7 класу стали активними учасниками круглого столу «Спілкування у всесвітній мережі Інтернет», під час якого виконали вправи «Послуги мережі Інтернет: переваги та недоліки», «Можна – Не можна», відповідали на запитання онлайн-вікторини «Безпечний Інтернет» (з використанням сервісу «Kahoot!»), склали колективну пам’ятку «Правила безпечної поведінки в Інтернеті».

У Любимівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено організаційну лінійку «Так – Безпечному Інтернету», урок-казку для учнів 2-3 класів на тему «Подорож країною Інтернет», інформаційні хвилинки у 5-7 класах «Інтернет в житті людини», для учнів 8-9 класів – тренінг «Безпека у Всесвітній мережі». В закладі випущено інформаційну газету «Безпека дітей в Інтернеті», учні 10-11 класів писали твори «Інтернет у моєму житті», брали участь у вікторині з безпечної поведінки в мережі.

У Новозлатопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено організаційну лінійку «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою», інформаційні хвилинки у 5 – 11 класах, організовано перегляд відеороликів та презентацій учнів школи на тему «Безпечний Інтернет»,«Безпека дітей в Інтернеті» та обговорення побаченого, розроблено і випущено інформаційний колаж «6 лютого – День безпечного Інтернету». Для учнів 5-11 класів проведено конкурс малюнків, стінгазет «Мій безпечний Інтернет», конкурс на кращий твір та вірш на тему «Безпечний Інтернет».

Підсумки Тижнів безпечного Інтернету у 2018 роціВчителями інформатики проведено виховний захід «Інтернет – це нескінченність умінь, навичок, знань...». Учні 5-9 класів розробили буклети-пам’ятки «Все про безпеку в Інтернеті?».

У Полтавській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено інформаційні хвилинки у 5 – 11 класах, на яких було розглянуто можливості мережі Інтернет і небезпеки, які можуть чекати там на людей. Для учнів 6 класу проведено годину спілкування «Безпечний Інтернет».

На уроках інформатики розв’язувалися завдання для розвитку креативного мислення та інформаційної грамотності на тему «Я в Інтернеті знаю все», проведено конкурс кросвордистів, урок – тренінг «Безпека в Інтернеті» для учнів 5 і 7 класів, учні 8-11 класів стали учасниками онлайн-уроку в системі Cisco Webex, учні 10-11 класів – учасниками тренінгу на тему «Безпечний Інтернет».


Підсумки Тижнів безпечного Інтернету у 2018 роціВ Успенівській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 6 класу проведено урок «Листівка від друзів», на якому одна група учнів друкувала листівки для друзів з фейковими повідомленнями, а друга група учнів обговорили їх, як би вони діяли, якби отримали такого листа. Для учнів 7 класу проведено урок «Острів забутих правил», під час якого одна група учнів створила QR-код з зашифрованим посиланням на правила безпечної роботи в Інтернеті, який було розділено на частини та заховано в класі. Учням другої групи було запропоновано знайти частини QR-коду та розшифрувати його. На завершення заняття учні знайомились з правилами безпечної поведінки в Інтернеті та обговорили їх. Учні 9-10 класів створили мультиплікаційні презентації – сторітелінги, у яких розповідали історії про важливість дотримання правил безпечної роботи в Інтернеті.

В Темирівській ЗОШ І-ІІІ ступенів створено інформаційний стенд «Кращий Інтернет починається з тобою». На уроках інформатики учні 9 класу складали кросворди на тему «Небезпеки в веб-країні». Для учнів 7-8 класів проведено відео-лекцію «Кібер-булінг, або віртуальна агресія: розпізнай та захистись», для учнів 5-6 класів – виховну годину на тему «Реальні небезпеки віртуального світу», для учнів 11 класу – диспут на тему «Чи можемо ми зробити Інтернет кращим?». В закладі було проведено різноманітні тестування на перевірку рівня знань з кібербезпеки та Інтернет-залежності, уміння відрізняти правду від фейку, реальні фотографії від оброблених, моніторинг контролю власного часу перебування в Інтернеті для учнів 5-11 класів.


Всі навчальні заклади висвітити інформацію про проведену роботу на власних веб-сайтах.

Найбільш повні звіти закладів загальної середньої освіти на сторінках власних сайтів:

Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1
Гуляйпільська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2
Гуляйпільська СЗОШ І-ІІІ ступенів
Гуляйпільський колегіум "Лідер"
Добропільська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Долинська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Новозлатопільська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Полтавська ЗОШ І-ІІІ ступенів
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1