Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Похорони "по-новому" можуть скасувати

Похорони "по-новому" можуть скасуватиПарламентський комітет отримав на розгляд законопроект, який може частково скасувати так звані "правки Лозового", за якими поховати померлого можна тільки після дозволу суду.

Законопроект, який частково скасовує скандальні правки і повертає слідчим право на призначення експертиз, зареєстрував нардеп Антон Геращенко.

"На розгляд Верховної Ради буде винесено закон №8336, ухвалення якого нормалізує ситуацію щодо прискорення судово-медичних експертиз у разі, якщо є ознаки насильницької смерті", - заявив депутат, передає "Сегодня".

На його думку, діючі правки перевантажують суддів, уповільнюють досудові розслідування, а також тиснуть на судових експертів. При цьому в пояснювальній записці до закону зазначається, що щорічно у кримінальних справах призначають близько 800 тисяч експертиз. Проект же пропонує дозволити всім сторонам кримінального провадження залучати експертів самостійно і таким чином уникнути бюрократичної тяганини.

Законопроект пропонує ввести кримінальну відповідальність за тиск на судексперта і втручання в їх роботу, за це передбачений штраф 1700 грн або до 4 років в’язниці. Не можна буде викликати експертів як свідків з приводу наданих ними висновків. На допит експерта зможе викликати тільки суддя, а раніше це могли робити слідчі і прокурори. Ще хочуть ввести Єдиний держреєстр судових експертиз та досліджень. Він буде містити всі дані про судові експертизи, а інформацію звідти зможуть отримати правоохоронці за запитом.

"Ці кроки давно були потрібні для забезпечення якісної і незалежної роботи експертів. Але введення нового реєстру може нашкодити деяким фахівцям. Якщо в систему будуть вносити дані тільки експерти зі свідоцтвом Мін’юсту, це обмежить діяльність приватників ", - вважає судмедексперт Олександр Мажуга.

Скандальні зміни вступили в силу в березні цього року. Слідчим заборонили призначати експертизу тіла померлого і постановили звертатися за дозволом на її проведення в суд.

https://gazeta.ua/articles/life/_pohoroni-ponovomu-mozhut-skasuvati/845879
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1