Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Прийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранців

У 21 столітті, в епоху комп’ютерізації й інформаційних технологій, глобалізації світу, все більше українців прагне повернутися до своїх витоків, напитися з джерел, з яких черпали силу і наснагу пращури. Тож хоч і неспішно, а все ж таки наполегливо й повсюдно, по усіх наших теренах відроджуються українські традиції, голосніше звучить наша пісня й мова, все більше очей і сердець заворожує прадідівська культура. Невід’ємною частиною нашої історії й культури було козацтво,яке нині гучно озивається у генах нащадків, у їх крові. Лицарство, слава, доблесть і честь передаються нам з покоління у покоління від прадідів з часів козацьких походів.

Вітри історії не раз шарпали козацькі знамена, шматували їх на полях звитяг. Загинуть прапори - загине народ. Тож сотні й тисячі рук вже підхопили славні знамена прадідівські, щоб нести їх у майбутнє. Тисячі людей стали в лави сучасних козацьких товариств.

Шостого травня цього року на подвір’ї Карпа Івановича Махно відбулися урочистості з нагоди прийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранців. Щиро і натхненно промовляли слова присяги тепер уже козаки з Покровського району, які прийняли рішення про об’єднання з нашим підрозділом.

… Мрію бути козаком… Прагну як і предки на Запорожжі міцно тримати шаблю в руках… Хочу своїм дітям передати козацьку, дідівську славу - пишуть у своїх заявах про вступ до Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранці і, приймаючи присягу козака, обіцяють служити Україні, народу, козацтву.

Урочисті слова, блиск шабель, побажання многая літа новобранцям, усьому козацькому товариству, усій славній Україні звучали на подвір’ї. І з’являється почуття, що слава пращурів не загине. Тож не забуваймо, що ми козацького роду.


Автор: Отаман Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва, курінний козацтва Московець В.М.


Ми козацького роду.

Через відсутність належної інформації про нинішній козацький рух, мало хто відає який він, чим опікується тощо. Тому вважаю за необхідне розповісти.

Як нав’язують деякі наші сучасники суспільству думку, що козацтво це велика кількість таких собі веселих чоловіків з «оселедцями» на голові, у вишиванках та шароварах з шаблями, котрі витанцьовують «гопака», або в одностроях, котрі в дитинстві не награлися у «війну». Так зумисне замовчується справжня історія козацького народу, добре відома всьому світу не одну тисячу років і віднедавна визнана Росією. Козак - етнічний представник цього народу і така ж національність як татарин, поляк, єврей, росіянин чи турок. Нічим не краща, але нічим і не гірша.

«Трагедія козацького народу, - вважає сучасний дослідник історії козацького народу Павло Битко, нащадок виселених Катериною II в Росію запорожців, який нині живе на Дону, - в тому, що він став збройною перешкодою на шляху сатанинського рабства. В руках козаків був безцінний дар предків: досвід свободи, істинного народовладдя, рівноправ’я та самоуправління ...».

Ось деякі факти.

В 1650 році Богдан Хмельницький велів провести по всій Малоросії перепис козаків із вільних військових і міських мешканців. Інших до того перепису було не допущено. Перепис той в козаки строго контролювався і потрібно було надати докази природного походження, або докази на заслуги. Існуюча думка, що можна було вільно переходити з мужиків в козаки або із козаків в мужики єсть хибною.

З царського указу 1723 року, в якому зазначалося « Впредь считать казацкий народ военно – служивым сословием», починається знищення козаків, як народу. Цар Микола I в 1834 році спробував було підмінити поняття «козак» як національність на поняття військово - служивого «сословия»,видаючи це за відзнаку заслуг козацького народу в розбудові Росії. Але ця спроба не вдалася. Національність існує поза волею людини і визначається винятково національністю батьків. Саме тому, за переписом населення Російської імперії 1916 року, не зважаючи на всі укази московських царів, етнічними козаками індентифікувало себе 5 млн.800 тисяч осіб. Більшовиками в листопаді 1917 року був прийнятий декрет ВЦВК та РНК « Об уничтожении сословий и гражданских чинов». Він знищив юридичний статус козацтва, перетворивши козацький народ на селянство. 29 січня 1919 року оргбюро РКП(б) видає Директиву « ... признать единственно правильной беспощадную борьбу со всеми пороками казачества путём поголовного их истребления». І розстрілювали, і висилали ... В 1920 році 10 квітня під грифом «Суворо секретно» у «Вказівці» голові ВЧК Дзержинському голова РНК Ленін писав:

«Завдання органів ВЧК в тому, щоб саме слово «козаки» зникло з російської мови раз і назавжди. Радянська влада повинна нещадно і повсюдно знищувати й карати козаків, як ворожий пролетаріату клас.»

У Радянському Союзі, після війн та репресій, станом на 1926 рік визнали себе етнічними козаками 3 млн.968 тисяч осіб. Прикрим є той факт, що після відповідної корекції етнічного складу населення СРСР за переписом 1937 року козаки зникли з етнічної карти.

З 1991 року почалося масове відродження козацького руху. За переписом населення в Росії на 2002 рік визнали себе етнічними козаками 140 тис.28 осіб. В Україні козацькі громади своє завдання вбачають в тому, щоб пробудити свідомість козаків молодого, сучасного покоління, допомогти їм усвідомити, хто є вони насправді, попри всі спроби окупантів, агресорів, знищити історичну пам’ять козацького народу. В Гімні України затвердженого Законом України записано « ... ми, браття, козацького роду», чим визначається козацька ідентичність. Тож не забуваймо цього.

Користуючись нагодою, хочу подякувати всім, хто надав посильну допомогу на утримання пам’ятних місць, пов’язаних з іменем Нестора Махно.Низький уклін Вам люди добрі.

Автор: Отаман Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва Василь Московець.

Прийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранцівПрийняття до лав Гуляйпільського підрозділу Українського козацтва новобранців
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1