Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Про перші результати децентралізації на гуляйпільщині

Про перші результати децентралізації на гуляйпільщиніСесією Запорізької обласної ради від 05.10.2016 прийнято рішення № 30 «Про внесення змін до рішення Запорізької обласної ради від 07.07.2015 № 1 «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Запорізької області» (зі змінами)», де по Гуляйпільському району внесено Гуляйпільську міську територіальну громаду (за принципом «один район – одна громада»).

Останнім часом на вустах у гуляйпільців з’явились нові слова такі, як децентралізація та об’єднана територіальна громада. Більшість мешканців почали обговорювати дані новації. Але скоріш за все, не бажаючи розібратися в суті питання, почали просто заперечувати, займаючи позицію за принципом «поживемо-побачимо».

Але реформа досить активно відбувається в країні. Вже тривалий час і в районі здійснюється широка інформаційна кампанія щодо роз’яснення завдань децентралізаційної реформи та переваг добровільного об’єднання громад, проводяться методологічні та консультативні тематичні заходи.

Ініціатива та активність мешканців міста, відповідних сільських рад, які однозначно визначили для себе переваги та перспективність розвитку своїх територій в об’єднанні, принесла перші результати і на Гуляйпільщині.

12 жовтня 2016 року створено Гуляйпільську міську територіальну громаду з центром у м. Гуляйполі. До складу громади ввійшли територіальні громади Гуляйпільської міської ради та Дорожнянської, Комсомольської, Мирненської, Петрівської, Рівнопільської, Червоненської сільських рад, що нараховують 17 населених пунктів району та 17 127 осіб. Це дає можливість визнати дану громаду спроможною та в майбутньому такий варіант об’єднання послужить першим кроком до утворення однієї Гуляйпільської територіальної громади згідно перспективного плану.

На всіх територіях неодноразово проведено громадські обговорення, рішення про добровільне об’єднання територіальних громад прийнято на сесіях міської та відповідних сільських рад, працювала спільна робоча група. І, нарешті, розпорядженням голови облдержадміністрації від 12 жовтня 2016 року № 600 було затверджено висновок про відповідність Конституції та законам України проектів рішень стосовно добровільного об’єднання територіальних громад Гуляйпільської міської ради та Дорожнянської, Комсомольської, Мирненської, Петрівської, Рівнопільської, Червоненської сільських рад Гуляйпільського району Запорізької області в Гуляйпільську міську територіальну громаду Гуляйпільського району Запорізької області. За результатами цього позитивного висновку депутати всіх семи рад прийняли остаточні рішення про добровільне об’єднання, тим самим завершивши значний етап роботи.

Попереду у нової громади перші вибори міського голови і депутатів міської ради та не простий шлях становлення. Але варто повірити у власні сили та з упевненістю рухатися вперед!

P.S. Створення Гуляйпільської міської територіальної громади в такому форматі (7 рад) є лише початком формування єдиної Гуляйпільської територіальної громади. Тож маємо надію, що й інші території району зрозуміють, що процес децентралізації незворотній, та приєднаються до новоствореної громади.

На сьогодні, у Верховні Раді зареєстровано та прийнято у першому читанні законопроект, який запроваджує механізм приєднання громад до об’єднаної територіальної громади та спрощує процедуру створення спроможних територіальних громади без порушення перспективних планів.

Відділ містобудування та архітектури РДА
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1