Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Проблеми з осанкою у школярів: прості відповіді на складні запитання

Дитина — ще не сформований організм. У шкільному віці необхідно постійно стежити за загальним здоров′ям учня, а особливу увагу приділяти стану кісток. Хребет — основа рухового апарату людини, а також, деталь «механізму», на яку іде найбільше навантаження впродовж усього життя. Школярі проводять основну частину часу сидячи, у першій половині дня в учбовому закладі, а потім вдома. Неправильна поза за партою може призвести до проблем з поставою. Поговоримо, як не допустити викривлення хребту та інших неприємностей зі спиною.


Проблеми з осанкою у школярів: прості відповіді на складні запитання

Профілактика неправильної осанки


Хребет необхідно берегти змолоду, адже з роками кістки втрачають міцність, а навантаження не зменшується. Осанка — естетична краса тіла в будь-якому положенні, а викривлення та порушення все псують. Для збереження спини учня в належному стані звертайте увагу на:


  1. Правильність ходьби. Під час пересування необхідно рівно тримати спину та не сутулитися. В іншому випадку, окрім втрати естетичного вигляду, порушується кровообіг, не виключений ризик некоректної роботи внутрішніх органів.


  2. Рівномірність навантаження. Зошити, підручники та інші предмети, необхідні для навчання, не мають ваги для дорослого, але для дитини вони важкі. Під учбове приладдя треба обрати якісний портфель, непогано себе зарекомендували рюкзаки Kite.


  3. Фізичні вправи. Зарядка допоможе розім′яти м′язи перед навчальним днем. Занять фізичною культурою у школі інколи буває недостатньо, гарна ідея — записати дитину у спортивну секцію.


Сколіоз та інші захворювання хребту виникають непомітно, але виправити їх набагато важче, аніж уникнути.


Додаткові чинники ризику та виправлення проблем


Слідкуйте за тим, як дитина сидить. Школярі проводять доволі багато часу в цьому положенні, треба стежити, щоб спина була рівною, плечі не сутулились. Дітям не можна дуже навантажувати хребет, оскільки кістки ще не до кінця сформовані. Фізичні вправи повинні виконуватися згідно з можливостями учня.


Якщо спина вже має ознаки нерівності, дотримуйтесь такого алгоритму дій:


  1. Візит до лікарні. Сімейний лікар та/або ортопед визначать ступінь викривлення та тяжкості хвороби. У лікарні ви отримаєте рекомендації щодо усунення проблем з хребтом.


  2. Укріплення м′язів. Це необхідно для того, щоб знизити навантаження на кістки. М′язи тренують спеціальними вправами, особливу увагу слід приділити зоні попереку, лопаток та плечей.


  3. Заняття спортом. Плавання допоможе у виправленні проблем зі спиною, а також привести в тонус м′язи спини. Будь-який вид спорту в легкій формі стане в нагоді учню.


Не забувайте, що дитина формується в період шкільних років, тому приділяйте спині особливу увагу. Проводьте профілактичні бесіди щодо правильної осанки, слідкуйте за положенням учня сидячи та при ходьбі. Купуйте речі, в яких дитина комфортно себе почуває, а також обирайте зручні ранці та рюкзаки, що рівномірно розподіляють навантаження на спину.


0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1