Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

Путівник по Словенії

Факти і статистика


Розташування: Центральна Європа, а саме в східній частині Альп, що межують з Адріатичним морем, між Австрією та Хорватією


Столиця: Любляна


Клімат: середземноморський клімат на узбережжі, континентальний клімат з м′яким до жаркого літа і холодною зимою на плато і долинах на схід


Населення: 1 988 292 (2014 р.)


Етнічний склад населення: словенці - 83,1%, серби - 2%, хорвати - 1,8%, боснійці - 1,1%, інші або невстановлені - 12% (перепис 2002 р.)


Релігії: католики - 57,8%, мусульмани - 2,4%, православні - 2,3%, християни - 0,9%, незалежні від віри- 3,5%, інші чи невизначені - 23%, нерелігійні - 10,1% (перепис 2002 року)


Уряд: парламентська республіка


Мова в Словенії


Путівник по СловеніїСловенська - це індоєвропейська мова, що належить до сімейства південнослов′янських мов. Нею розмовляють приблизно 2 мільйони у всьому світі, зрозуміло, що більшість з яких живе в Словенії. Словенська мова є однією з небагатьох мов, яка зберегла подвійний граматичний номер з прото-індоєвропейською. Крім того, словенська і словацька є двома сучасними слов′янськими мовами, назви яких буквально означають «слов′янський». Словенська мова є однією з офіційних мов Європейського Союзу.


Незважаючи на те, що країна відносно невелика, існує понад 32 різних діалектах, які можна згрупувати в 7 великих діалектних сегментів. Різноманітність мови обумовлена впливом сусідніх країн, а також гірської природи країни, що призвело до ізольованого розвитку мови. Отож не путайте мови, й коли вам треба замовити переклад документів на візу, точно називайте - словенська, а не словацька.


Словенський народ, суспільство та культура


Роль релігії


Понад половина населення - це римсько-католицька громада, хоча в Словенії офіційно зареєстровано близько 38 релігійних груп або сект. Управління релігійних громад підтримує список активних релігійних громад. Є велика кількість євангельських лютеран, що проживають біля угорського кордону. Ті, хто називають себе католиками, і є дуже неоднорідними, і дуже мало хто дотримується всіх заповідей церкви. Насправді, більшість з них досить вибіркові у яких аспектах вони слідують і часто поєднують свої релігійні вірування зі світськими переконаннями.


Незважаючи на секуляризм багатьох людей, багато державних свят також мають релігійний характер.


Сім′я


Сім′я знаходиться в центрі соціальної структури. Проте з часом це змінюється. Лише десятиліття тому можна було знайти кілька поколінь, які живуть разом; на сьогоднішній день не тільки молоді люди відходять, але і самі сім′ї розколюються через переїзд до міських центрів. Тим не менш, сама сім′я залишається сильною.


Словенське почуття «дому» теж є дуже сильним. Як правило, коли вони не працюють, вони приступають до домашніх заходів, таких як проекти в садівництві (турист може помітить, що квіти навколо будинку - це мистецька форма у містах) або ремонт. Вони бачать свій будинок та його оточення як продовження себе. Люди дбають про свої доріжки і забезпечують, щоб вулиці залишилися без сміття, а парки добре підтримувалися.


Поліцентрична культура


Словенія має поліцентричну культуру. Це означає, що люди можуть вийти із зони комфорту, щоб змінити свою природну поведінку і віддзеркалити думку людини, з якою вони взаємодіють. Так, наприклад, словенці є природно непрямими комунікаторами, але можуть пом′якшувати свою поведінку, коли мають справу з людьми, які походять з культур, де більш прямим спілкуванням є норма.


Така простота адаптації дає змогу словенцям легше спрацюватися з кимось, хоча це також ускладнює розуміння того, чого слід очікувати при спілкуванні з людьми, оскільки деякі з них можуть бути більш вправними у контролюванні своєї поведінки, ніж інші.


Культура, звичаї та етикет


Зустріч і привітання • Привітання спочатку цитують формально і відповідним чином.

 • При зустрічі з ким-небудь вперше найчастіше зустрічається рукостискання і привітна посмішка.

 • Звичайний контакт постійно підтримується під час вітального процесу.

 • Близькі друзі та сім′я можуть двічі поцілувати один одного в щоки.

 • Імена використовуються лише серед близьких друзів і родини.

 • Інші розглядаються за допомогою почесних назв «Госпа» (мадам), «Господиня» (міс), або «Господь» (сер).

 • Не використовуйте ім′я особи, поки не матимете дозвіл на це, оскільки це вважається грубим і самовпевненим вчинком.


Подарунковий етикет • Словенці обмінюються подарунками з родиною та близькими друзями на Різдво та дні народження.

 • Члени Православної Церкви також можуть відзначати свій день імені (дату народження святого, за яким вони названі).

 • Культура цих людей така, що їм вартість подарунка не важлива.

 • Якщо Вас запросять на вечерю в словенському будинку, вважається гарним манером принести квіти господині та пляшку вина господареві.

 • Подарунки повинні бути красиво загорнуті; дійсних заборон щодо кольору немає.

 • Подарунки зазвичай відкриваються при отриманні.


Правила прийому їжі • Якщо Ви запрошені до словенського будинку:

 • Прибуття має бути вчасним або протягом 5 хвилин після встановленого часу, оскільки це демонструє повагу до Ваших господарів.

 • Сукня повинна бути консервативною або в одязі, який можна носити в офісі.

 • Звичайно взуття знімають на вході. Більшість господарів пропонують гостям капці, щоб не ходити босоніж.

 • Словенці схильні відокремлювати свій бізнес і особисте життя. Тому хороша ідея утримуватися від ініціювання ділових дискусій у соціальних ситуаціях.

 • Слід очікувати, що вам запропонують якусь закуску, навіть якщо ви не були спеціально запрошені до трапези.

 • Звичайна справа, коли господар супроводжує гостей до їхнього автомобіля, коли вони від′їжджають.


Бізнес-протокол у Словенії


Зустрічі • Словенці є дещо стриманими і не можуть спочатку бути дружніми з людьми, що відносяться до неформальних культур.

 • Мовчанка швидко зникає після того, як побудовані дружні відносини.

 • Потискання один одному руки на початку і в кінці зустрічей. Прийнято потискати руки з жінками в першу чергу.

 • Рукостискання повинні бути твердими і впевненими.

 • Під час привітання встановіть зоровий контакт.

 • Професійні або наукові звання зазвичай використовуються з прізвищем, оскільки вони означають особисті досягнення.

 • Якщо хтось не має професійного або вченого звання, використовуйте почесні назви “Госпа” (пані) або “Господ” (пан) з прізвищем.

 • Існує тенденція до швидкого переходу використання імен. Проте варто почекати, поки ваш словенський колега дозволить вживати своє ім′я.

 • Після вступу візитні картки обмінюються без офіційного ритуалу.

 • Приємно торкатися перекладу однієї сторони картки на словенську мову.


Стиль спілкування


Словенці - егалітарні, але цікаво, що їхній природний стиль спілкування є непрямим. Проте в той же час їх поліцентричність означає, що вони готові адаптувати свій стиль спілкування до людини, з якою вони розмовляють.


Вони воліють непрямо спілкуватися з людьми, яких вони не знають. Це можна продемонструвати, пропонуючи нечіткі, обхідні або неприйняті пояснення, ніж виразять негативну відповідь. Вони прагнуть віддавати перевагу неконфронтаційним діловим відносинам, коли це можливо. Це означає, що навіть при наданні прямої відповіді вони, як правило, будуть діяти обережно, щоб не зачепити почуття іншої людини.


Ділові рішення часто базуються на особистих почуттях щодо іншої особи. Тому гарною ідеєю є провести час разом для того, щоб налагодити відносини.


Словенці захоплюються скромністю і смиренністю у ділових партнерів. Вони не люблять людей, які хвалиться своїми достоїнства та досягненнями.


Словенці природно тихо розмовляють і не підвищують голос під час розмови. Вони також ввічливі,люб’язні та поважають інших. Вони не переривають промовця, вважаючи за краще чекати своєї черги, щоб втрутитися в розмову. Вони дуже терпимі до розбіжностей у думці і вважають грубою поведінкою публічно критикувати або скаржитися на людей.


Незважаючи на те, що словенці мають гарне почуття гумору, вони не завжди розуміють самовираження гумору. Будьте обережні, коли зачеплюєте почуття інших, оскільки така поведінка може бути витлумачена як приниження.


Бізнес-зустрічі


Зустрічі зазвичай починаються після короткого періоду спілкування. Переконайтеся, що Ви нікуди не поспішаєте, оскільки все це є частиною процесу побудови відносин. Хоча це не культура, керована стосунками в класичному розумінні, просто словенці воліють вести бізнес з тими, кого вони знають і кому вони довіряють. Уперше зустрічаючись з компанією, цей період знайомства може бути трішки затянутим щоб Ваші словенські колеги мали змогу дізнатися щось про вас як про людину і зробити судження щодо Вашого характеру.


Очікуйте, що ваші словенські колеги по бізнесу спочатку будуть дещо стриманими та формальними спочатку. Це може зайняти кілька зустрічей, щоб встановити контакт взаємодії і розслабленої атмосфери між людьми. Словенська бізнес-культура - це суміш німецької ефективності та італійського смаку для життя; однак другий атрибут не завжди є очевидним. Потрібно час, щоб словенці перестали бути мовчазними, хоча взагалі так і трапляється, особливо після кількох келихів вина.


Процеси прийняття бізнес-рішень часто базуються на ієрархії, і багато рішень досі діють у вищих ешелонах компанії. Остаточні рішення, як правило, перетворюються на комплексні плани дій, яких чітко слідують.


Коли зустрічаються з однолітками або в команді, егалітаризм словенців є очевидним. Ієрархія є відносно рівною. Незважаючи на те, що керівник групи вважається експертом, вважається, що всі члени також мають зробити внесок. З культурою, що ґрунтується на толерантності, розбіжності ґрунтуються на різному тлумаченні інформації. Фактичні рішення можуть базуватися більше на особистих позиціях, ніж на конкретних фактах.


0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1