Смайлики
X
Вставити зображення
X
Якщо потрібно завантажити зображення з комп'ютера, користуйтесь img-host.org.ua
Вставити відео
X
завантаження
 Неввічливо поводиться на сайті, це мене ображає
 Агресивні дії або залякування
 Це брехливі та образливі слова, які не відповідають дійсності
Повідомити
Відміна

РЕМівцям знову не платять зарплату...

РЕМівцям знову не платять зарплату...Підприємство ПАТ «Запоріжжяобленерго», до якого входить і наш Гуляйпільський РЕМ, щотижня втрачає співробітників. Всього з початку року звільнилося понад 600 осіб. Причина – борги із зарплати. Якщо співробітникам не виплатять заборгованість, то наприкінці листопада вони вийдуть на безстрокову акцію протесту, повідомляє прес-служба підприємства.

Запорізькі енергетики не отримали зарплату за три місяці. З огляду на те, що середньомісячний зарплатний фонд складає близько 50-52 мільйонів гривень, то на даний момент «Обленерго» заборгувало співробітникам близько 150 мільйонів. На підприємстві заявляють, що в усьому винна НКРЕКП, яка застосувала, так званий, «нормативний алгоритм», через що в «Обленерго» відсутні оборотні кошти для виплати заробітної плати. У свою чергу, Нацкомісія стверджує, що заборгованості із зарплатою виникають через те, що «Запоріжжяобленерго» погано веде роботу з боржниками.

За словами начальника Гуляйпільського РЕМу Олександра Медяника, ситуація на підприємстві аналогічна обласній і наближена до минулорічної, про яку районна газета писала 1 грудня 2016 року. Рік тому вони вже виходили на акції протесту з вимогою виплатити заборгованість із заробітної плати. За час, що минув, ситуація кращою не стала. Заборгованість краплинами виплачували, а під кінець року знову те саме.

- Наші працівники з вересня не отримують заробітну плату, - розповідає Олександр Григорович. – А отже моральна ситуація на підприємстві напружена. Нині енергетики, маючи мінімальний запас палива і потрібних матеріалів, виїжджають лише на усунення аварій. Тому хочемо, щоб населення з розумінням ставилося до тимчасових незручностей, які можуть виникати з питань електропостачання. Ситуація, що склалася в енергосистемі країни, за великим рахунком залежить від НКРЕКП і від прийнятих депутатами Верховної Ради України відповідних документів, що дадуть змогу вирішити проблему і таким чином не розвалять найприбутковішу галузь країни.

Ми входимо в зимовий період і розуміємо, що почнуться морози, налипання мокрого снігу на проводи, а у нас просто нікому буде відновлювати лінії електропередач. Крім того, теплопостачання напряму залежить від електропостачання, адже подача тепла відбувається насосами, які працюють від електрики, відсутність останньої може призвести до гідроудару.

Наразі енергетики здебільшого терплять. Молодь мало що стримує, бо на своїх місцях залишаються переважно ті, хто віддав підприємству десятки років. Але якщо врахувати той факт, що в РЕМі працюють повними сім’ями, то їхнім обуренням не має меж. А ще, як редакції стало відомо із власних джерел, енергетиків попередили, що у разі несплати ними за електроенергію, використану у власних будинках чи квартирах, їм просто її «відріжуть». Такого парадоксу годі й бажати.

Довідково. На сьогодні в РЕМі, у колись стабільному і соціально захищеному підприємстві з гідними заробітними платами, куди влаштуватися на роботу було великою проблемою, трудяться 140 енергетиків. У поточному році з підприємства із власної волі звільнилися 14 працівників, четверо з них поїхали до Польщі шукати кращої долі, аби прогодувати свої родини. Всі вони – дипломовані спеціалісти і прекрасні трудівники, але виходить не потрібні у своїй державі. Тож чи надовго вистачить терпіння у тих, хто поки що залишився тут, працювати в борг? Питання залишається відкритим.

Автор: Тамара Борт, http://gylyajpole.city/read/articles/article/15387
0

Посилання на публікацію

Щоб коментувати на сайті, авторизуйтесь через сайт або
FACEBOOK
.
Онлайн: 1